• دوشنبه / ۷ مهر ۱۳۹۹ / ۱۶:۰۱
  • دسته‌بندی: سیاست خارجی
  • کد خبر: 99070705389
  • خبرنگار : 71049

هم‌اندیشی جنبش‌های دانشجویی و سازمان‌های مردم نهاد درباره چگونگی حمایت از فلسطین

شکیبایی: نباید سنگر را رها کنیم

شکیبایی: نباید سنگر را رها کنیم

قائم مقام جمعیت دفاع از ملت فلسطین گفت: عادی سازی روابط رژیم صهیونیستی با امارات و بحرین، واکنش به سلسله پیشرفت های جبهه مقاومت در یک دهه اخیر است و نباید از آن ترسید. 

به گزارش ایسنا، مهدی شکیبایی،  قائم مقام جمعیت دفاع از ملت فلسطین در نشست هم اندیشی جنبش های دانشجویی و سازمان‌های مردم نهاد درباره چگونگی حمایت از قضیه فلسطین گفت: بعد از تقریبا ۲۳ سال شاهد عادی سازی روابط کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی هستیم، البته این روابط بوده است اما علنی و آشکار نبود.

وی ادامه داد: معتقدم آنچه امروز شاهد هستیم در واکنش به یک سلسله پیشرفت های جبهه مقاومت در یک دهه اخیر است و نباید از این اتفاق ترسید. از سال ۲۰۰۰ اگر نگاه کنیم اسرائیل در تمام جبهه‌ها شکست خورده است. اقدامات اسرائیل در این سال‌ها محدود به اقداماتی از جمله ترور شخصیت‌ها و مقامات کشورهای جبهه مقاومت بوده است. اقداماتی با جنبه تبلیغاتی و نمایشی. از این رو ما باید آگاهانه به این مساله نگاه کنیم و نترسیم. باید صحنه را شناخت و بر اساس آن در هر سطحی مختص به خودش پاسخ داد.

شکیبایی گفت: در چهار دهه گذشته در هر صحنه ای که مردم بودند معادلات پیروز بوده است. در انتفاضه فلسطین، بیداری اسلامی، انقلاب‌ اسلامی ایران، مردم سردمدار و در صحنه بودند، از این رو مهم است که ملت‌ها پای کار باشند و باید روشنگری ها برای ملت ها انجام شود.

این کارشناس مسائل فلسطین اظهار کرد: چاره کار در شرایط فعلی این است که انتفاضه در فلسطین شکل بگیرد. وظیفه ما در ایران این است که سازمان‌های مردم نهاد و تشکل های دانشجویی و اجتماعی سنگر را نباید رها کنیم. ما باید دیده‌بانی کنیم. حرف بزنیم و سکوت نکنیم. باید فریاد بزنیم.
انتهای پیام