• دوشنبه / ۷ مهر ۱۳۹۹ / ۱۶:۳۱
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 99070705418
  • خبرنگار : 71605

در تماس تلفنی با رئیس جمهوری آذربایجان

ماکرون نسبت به بحران در ناگورنو قره‌باغ ابراز نگرانی کرد

ماکرون نسبت به بحران در ناگورنو قره‌باغ ابراز نگرانی کرد

سرویس مطبوعاتی ریاست جمهوری آذربایجان اعلام کرد، رئیس جمهوری فرانسه طی تماس تلفنی با رئیس جمهوری این کشور نگرانی خود را از بابت تنش‌های فزاینده در ناگورنو قره‌باغ ابراز کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرویس مطبوعاتی دفتر ریاست‌جمهوری آذربایجان اعلام کرد: "در ۲۷ سپتامبر (۶ مهر)، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه با الهام علی‌اف، رئیس جمهور آذربایجان تماس گرفت. ماکرون اشاره کرد که کشورش نگران درگیری نظامی در خط تماس ارمنستان و  آذربایجان است و بر اهمیت حل درگیری از طریق مذاکرات تأکید کرد.

ریاست جمهوری آذربایجان بار دیگر ایروان را به تضعیف فرآیند مذاکرات از طریق طرح ادعاهای حاکمیت در منطقه ناگورنو قره‌باغ و ایحاد تحریکات نظامی در آنجا متهم کرد.

علی‌اف همچنین به ماکرون گفت که باکو "در مقابل ضدحمله‌های موفقیت‌آمیز انجام می‌دهد" و افزود که تصمیم در مورد اینکه بحران چگونه توسعه پیدا کند، بر عهده ایروان است.

در بیانیه ریاست جمهوری آذربایجان آمده، در جریان مکلالمه تلفنی طرفین متعهد شدند که ارتباطاتی از طریق کانال‌های دیپلماتیک ایجاد کنند.

تنش‌های بزرگ‌ مقیاس نظامی در امتداد خط ارتباطی منطقه خودمختار ناگورنو قره‌باغ، صبح یکشنبه زمانی که آذربایجان و ارمنستان یکدیگر را به تحریکات نظامی متهم کردند، افزایش یافت.

انتهای پیام