• دوشنبه / ۷ مهر ۱۳۹۹ / ۱۸:۴۱
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 99070705488
  • خبرنگار : 50108

واکنش رئیس شورای شهر مشهد به نامه مربوط به تخلفات در منطقه ثامن

واکنش رئیس شورای شهر مشهد به نامه مربوط به تخلفات در منطقه ثامن

ایسنا/خراسان رضوی رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به اینکه نکته‌ای که در نامه سازمان بازآفرینی وجود دارد، این است که ۲۰ سال سابقه فعالیت در این حوزه و حتی مدیران خود را زیر سوال بردند، گفت: این نامه موارد حقوقی قابل خدشه‌ای دارد که به‌ زودی ما پاسخ آن را از طریق مدیریت شهری به شخص آقای وزیر خواهیم داد.

محمدرضا حیدری امروز در یکصدوهفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد که در تالار شهر برگزار شد، در جمع خبرنگاران در خصوص نامه سازمان بازآفرینی شهری به شهردار مشهد در رابطه با تخلفات منطقه ثامن بیان کرد: سازمان بازآفرینی از زیر بار مسئولیت و پاسخگو بودن شانه خالی می‌کند؛ در صورتی که مسئولیت متوجه این سازمان است. این سازمان وارد مباحث شکلی و حقوقی شده که ما پاسخ‌شان را داریم و به ‌زودی پاسخ سازمان بازآفرینی را با ادله کاملا حقوقی و مستدل خواهیم داد. خیلی از مواردی که این سازمان عنوان کرده، فاقد مبانی حقوقی است.

وی با تاکید بر متن صورت‌جلسه‌ها و تفاهم‌ها بیان کرد: نکته‌ای که در نامه سازمان بازآفرینی وجود دارد، این است که ۲۰ سال سابقه فعالیت در این حوزه و حتی مدیران خود را زیر سوال برده است. پای صورت جلسه‌ها امضای مدیران ۲۰ سال گذشته سازمان بازآفرینی است. نمی‌توان گفت تاکنون هرچه که به تصویب رسیده، خلاف بوده است اما این نامه موارد حقوقی قابل خدشه‌ای دارد که به ‌زودی ما پاسخ آن را از طریق مدیریت شهری به شخص آقای وزیر خواهیم داد.

حیدری در خصوص طرح تفصیلی بافت پیرامونی حرم مطهر اظهار کرد: تهیه طرح‌های تفصیلی و طرح‌های موضعی باید روند خود را طی کند. مشاور این طرح هنوز طرح خود را آماده و اعلام نکرده است. حرف ما این است که مشاور ذی‌صلاحی که فرآیندهای قانونی برای انتخاب او طی شده، باید طرح را در اختیار شهرداری‌ قرار بدهد.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد خاطرنشان کرد: طبق قانون، شورا موظف است طرح را مورد تایید قرار دهد تا به کمیسیون ماده پنج برود. براساس قانون باید درون استان در خصوص طرح تصمیم‌گیری شود. در مصوبه قبلی ما در خصوص بافت پیرامونی حرم مطهر، رویکرد و موضع شورا را اعلام کردیم. مشاور طرح رویکرد و موضع شورا را در طرح خود لحاظ می‌کند. دانشگاه تهران هنوز در حال بررسی و مطالعه طرح تفصیلی بافت پیرامونی حرم مطهر است.

وی تاکید کرد: طرح تفصیلی بخش مرکزی شهر مشهد در حال بررسی در کمیسیون است. پیش‌بینی ما این است که هر ماه یک طرح تفصیلی مناطق شهری به صحن علنی شورا بیاید. بررسی این طرح‌ها در کارگروه در حال انجام است که بعد از آن به کمیسیون‌ تلفیق و بعد از آن طرح‌ها به صحن علنی می‌آید. ما پیگیری می‌کنیم که هر ماه یک طرح تفصیلی مناطق شهری به شورا بیاید. اگر این اتفاق رخ بدهد، تا پایان سال طرح‌های تفصیلی مناطق شهری به تصویب شورا خواهد رسید.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص محدودیت‌های کرونایی در شهر بیان کرد: در خصوص محدودیت‌های کرونایی در شهر تنها تاکید ما بر این است که مردم رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک را انجام دهند.

حیدری افزود: تصمیم ایجاد محدودیت‌ در اختیار ستاد ملی کرونا و ستاد کرونای استان است. هر زمان که ستاد کرونای استان تصمیمی برای ایجاد محدودیت در خدمات شهری بگیرد، قطعا همان‌طور که در موج اول شیوع ویروس کرونا در بخش‌های مختلف خدمات شهری محدودیت ایجاد کردیم، محدودیت را اعمال می‌کنیم.

وی تصریح کرد: قطعا اگر موضوع تردد با حمل‌ونقل عمومی به عنوان تهدید یا آسیب‌زا باشد، پیرو نظر ستاد کرونای استان تعطیلی اتوبوس و مترو را انجام خواهیم داد. زمانی که به ما اعلام کنند، ما در خصوص شکل و شیوه آن در شورا نظر خواهیم داد.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد خاطرنشان کرد: در موج اول شیوع ویروس کرونا، فعالیت ناوگان اتوبوس‌رانی و مترو را به کلی تعطیل کردیم. بعد از بهتر شدن اوضاع به ‌مرور محدودیت‌ها برداشته شد. براساس گزارشات رسیده از حمل‌ونقل عمومی به جز برخی از خطوط و در برخی از ساعات، در اکثر ناوگان شرایط مناسب بوده و شلوغ نیست. مردم از ناوگان حمل‌ونقل عمومی کم‌تر استفاده می‌کنند. چنانچه ستاد کرونای استان به این نتیجه برسد که حمل‌ونقل عمومی آسیب‌زاست، محدودیت‌ها را اعمال می‌کنیم. سلامتی مردم اولویت ماست.

انتهای پیام