• دوشنبه / ۷ مهر ۱۳۹۹ / ۱۹:۱۴
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 99070705499
  • خبرنگار : 71145

پاشینیان برای اولین‌بار از جزئیات صحبتش با علی‌اف پرده برداشت

پاشینیان برای اولین‌بار از جزئیات صحبتش با علی‌اف پرده برداشت

نخست‌وزیر ارمنستان در گفت‌وگویی تلویزیونی اعلام کرد، الهام علی‌اف در سپتامبر ۲۰۱۸ از او خواسته بود آتش‌بس در خط تماس در قره‌باغ را حفظ کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از نووستی، نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان امروز، دوشنبه در گفت‌وگویی تلویزیونی برای اولین بار از جزئیاتی پرده برداشت که مربوط به گفت‌وگوی او با الهام‌ علی‌اف، رئیس‌جمهوری آذربایجان در سپتامبر ۲۰۱۸ بود.

پاشینیان گفت، براساس دوراندیشی قبلا از این جزئیات پرده برنداشته اما با توجه به رویکرد نامفهوم رئیس‌جمهوری آذربایجان زمان آن است که از این جزئیات سخن بگوید.

نخست وزیر ارمنستان اضافه کرد: می‌گویند من قبلا در پایتخت تاجیکستان درخواست زمان و مهلت از طرف مقابل کرده بودم... بله مشخص است که ارمنستان به حفظ آتش‌بس توجه دارد اما آیا جمهوری آذربایجان و رئیس آن نیازی به زمان نداشتند؟ می‌توانیم برخی جزئیات بسیار مهم را در این‌جا فاش کنیم و مشخص کنیم چه کسی عملا درخواست کرده بود. در واقع من درخواستی از رئیس‌جمهوری آذربایجان نداشتم بلکه او از من درخواست داشت. علی‌اف دنبال توافق با من بود و از من خواست این موضوع را علنی نکنم.

پاشینیان به وضعیت جمهوری آذربایجان پرداخت و گفت: تلاش کردم مذاکرات مشخصی با ملت آذربایجان داشته و ملاحظات انتقادی پیرامون وضعیت این کشور را مطرح کنم.

انتهای پیام