• دوشنبه / ۷ مهر ۱۳۹۹ / ۲۱:۳۵
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 99070705527
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

زنگ روز ایمنی و آتش‌نشانی در گز برخوار به صدا درآمد

زنگ روز ایمنی و آتش‌نشانی در گز برخوار به صدا درآمد

ایسنا/اصفهان مدیر کل مدیریت بحران استان اصفهان گفت: هماهنگی میان امکانات، تجهیزات و نیروهای انسانی، مشمول گذر زمان نشدن انگیزه عوامل آتش‌نشانی و برنامه ‌ریزی مدون و منسجم در ارائه خدمات سه شاه کلید اصلی در ایمنی و امداد رسانی است.

منصور شیشه فروش امروز (دوشنبه-۷ مهر ماه) در بازدید از مرکز آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر گز برخوار با اشاره به هفتم مهر روز گرامیداشت فعالان و عوامل آتش نشانی و ایمنی، اظهار کرد: نامگذاری این روز در تقویم سالانه به منطور شفاف‌سازی و اطلاع رسانی عمومی به مردم از خدمات و فعالیت آتش ‌نشانان و شهرداری و تبیین برنامه‌های سال آینده بوده‌ است.

وی، با بیان اینکه امسال زنگ روز ایمنی و آتش‌نشانی استان اصفهان در شهر گز برخوار نواخته شد، افزود: سه کلید اساسی در زمینه خدمات رسانی و ایمنی در حوادث و بحران‌ها باید در اولویت قرار گیرند که در ابتدا توجه به اثرگذاری عوامل آتش‌نشانی و امدادی بر حوادث و مدیریت بحران قبل از وقوع حادثه است و این میسر نیست مگر با تجهیز امکانات، تقویت نیروی انسانی و آماده‌سازی است‌.

شیشه فروش، با اشاره به چابکی و توانمندی نیروی‌های آتش‌نشانی شهر گزبرخوار، ادامه داد: هماهنگی میان تجهیزات و دانش بهره برداری و استفاده از آنان در کاهش میزان خسارت و تلفات در حوادث موثر است.

مدیر کل مدیریت بحران استان اصفهان، با تاکید بر مدیریت زمان و اهمیت آن در مواجهه با بحران‌ها و حوادث افزود: دومین کلید اصلی در مدیریت بحران و حوادث انسجام و ثبات امداد رسانی و ارائه خدمات در گذر زمان است و نباید انگیزه‌های اولیه در بروز حوادث منعی نظیر؛ سیل، زلزله و ... با گذر زمان دچار خلل شود.

وی برنامه ریزی را سومین کلید اصلی در مدیریت بحران دانست و تصریح کرد: تهیه تجهیرات و امکانات مناسب بخشی از روند مدیریت بحران است که برگزاری دوره‌های آموزشی و ارزیابی دائمی، بازآموزی و برنامه‌ریزی و هماهنگی میان عوامل انسانی و تجهیزات کامل کننده آن است.

شیشه فروش با اشاره به امدادرسانی جاده‌ای پایگاه آتش‌نشانی گزبرخوار، تصریح کرد: با توجه به ارائه خدمات جاده‌ای و درون شهری پایگاه گزبرخوار و میزان جمعیت ۲۵ هزار نفری این شهر بر اساس آمار آخرین سرشماری تکمیل ساختمان آتش‌نشانی و تجهیز آن نیازمند توجه دولتی و استانی بوده و در کارگروه‌های مربوطه تامین منابع و اعتبارات لازم با جدیت پیگیری خواهد شد.

انتهای پیام