• دوشنبه / ۷ مهر ۱۳۹۹ / ۲۱:۵۳
  • دسته‌بندی: گیلان
  • کد خبر: 99070705530
  • خبرنگار : 50044

معاون توانبخشی بهزیستی گیلان خبر داد

بهره مندی ۱۰ درصدی سالمندان گیلانی از خدمات سازمان بهزیستی

بهره مندی ۱۰ درصدی سالمندان گیلانی از خدمات سازمان بهزیستی

ایسنا/گیلان معاون توانبخشی بهزیستی گیلان با بیان اینکه ۲۸۲ هزار سالمند در گیلان داریم افزود: حدود ۱۵ هزار نفر یعنی ۱۰ درصد سالمندان استان از خدمات سازمان بهزیستی گیلان بهره‌مند می‌شوند.

عابدین قاسمیان امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته سالمند در معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد اظهار کرد: هفته ملی سالمند فرصتی است که صدای سلامت شنیده شود و به نوعی ارتقای تفکر مثبت در نوع نگاه به سالمندان را رقم بزنیم.

وی با بیان اینکه ۲۸۲ هزار سالمند در گیلان داریم افزود: حدود ۱۵ هزار نفر یعنی ۱۰ درصد سالمندان استان از خدمات سازمان بهزیستی گیلان بهره‌مند می‌شوند.

معاون توانبخشی بهزیستی گیلان ادامه داد: سال های گذشته حدود ۲۸ درصد از معابر و اماکن عمومی استان گیلان برای معلولان و سالمندان مناسب‌سازی شده بود که در سال جاری با تلا ش های انجام شده این مناسب سازی به بیش از ۴۰ درصد رسیده است.

طاهره زاهد صفت مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این جلسه خاطرنشان کرد: هفته ملی سالمند فرصتی برای بازاندیشی و بازنگری اقدامات انجام شده در حوزه سالمندان است.

وی با بیان اینکه ۲۵درصد سالمندان مراقبت های طولانی مدت را در منزل سپری می کنند گفت: مسئولیت‌پذیری فرزندان نسبت به والدین سالخورده خود از موضوعات بسیار مهمی است که باید مورد توجه همه افراد جامعه باشد.

انتهای پیام