• سه‌شنبه / ۸ مهر ۱۳۹۹ / ۰۸:۱۲
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 99070805614
  • خبرنگار : 50310

یک عضو شورای بانوان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مطرح کرد:

نقش زنان در ۱۴ حوزه دفاع مقدس

نقش زنان در ۱۴ حوزه دفاع مقدس

ایسنا/لرستان یک عضو شورای بانوان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: زنان در ۱۴ حوزه دفاع مقدس نقش داشته‌اند برای مثال وقتی به یک شهید نگاه می‌کنیم حداقل سه زن به او وابسته بوده‌اند که ازجمله می‌توان به مادر، همسر و فرزند دختر شهید اشاره کرد.

صاحبه علیزاده در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به نقش مهم و تأثیرگذار زنان در دفاع مقدس، اظهار کرد: براساس کارهای پژوهشی که انجام داده‌ایم چهارده حوزه تأثیرگذار نقش زن در دفاع مقدس را استخراج کرده‌ایم.

وی ادامه داد: طبق پژوهش‌های انجام شده، زنان در ۱۴ حوزه دفاع مقدس نقش داشته‌اند برای مثال وقتی به یک شهید نگاه می‌کنیم حداقل سه زن به او وابسته بوده‌اند که ازجمله می‌توان به مادر، همسر و فرزند دختر شهید اشاره کرد.

علیزاده با تأکید بر نقش مؤثر زنان در جبهه‌های جنگ، بیان کرد: وقتی یک رزمنده در جبهه شرکت می‌کرد دل مادر و همسرش نگران او بود، اما با تمام اضطراب‌ها زندگی را در نبود هسرشان مدیریت می‌کردند بنابراین اگر زنان از حق مادری، همسری و فرزندی خود نمی‌گذشتند هیچ رزمنده‌ای در جنگ نمی‌توانست حضور پیدا کند.

این عضو شورای بانوان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان با اشاره به چهار گروه از زنان ایثارگر، عنوان کرد: نقش همسری جانباز، مادری جانباز و فرزند دختری جانباز، نقش همسری شهید، مادری شهید و فرزند دختر شهید، نقش همسری آزاده، مادری آزاده و فرزند دختری آزاده، نقش همسری رزمنده، مادری رزمنده و فرزند دختری رزمنده از جمله زنان تاثیرگذار و ایثار گر هستند.

وی افزود: علاوه بر زنان ایثارگر، گروه سیزدهم، زنانی هستند که خود به عنوان رزمنده در جبهه های جنگ شرکت داشتند و در کسوت پرستاری یا در روزهای اول جنگ خود اسلحه به دست گرفتند ...

علیزاده گروه چهاردهم را زنان پشتیبان جنگ دانست و افزود: این زنان عموماً در جمع‌آوری کمک‌ها، بسته‌بندی، خیاطی دوخت و دوز و یا تأمین مایحتاج رزمنده‌ها در پُشت جبهه‌های جنگ فعالیت داشتند.

این عضو شورای بانوان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان ادامه داد: نقش پشتیبانی زن در جبهه‌های جنگ بسیار پُررنگ بوده، اگر با این منظر نگاه کنیم زنان بسیار نقش آفرین بوده‌اند و متأسفانه کمتر به آن توجه شده‌است.

وی با تأکید بر این که باید به نقش زنان توجه بیشتری داشت، تصریح کرد: برای معرفی تک تک این شیر زنان باید کارهای ویژه انجام دهیم تا شاید بتوان قدر کمی از نقش بزرگ زنان را به جامعه امروزی عرضه کنیم.

علیزاده تصریح کرد: هرچه بتوانیم کارها و فعالیت‌های زنان را به جوانان و دختران امروز معرفی کنیم شاهد شخصیت‌های بهتری در جامعه خواهیم بود.

انتهای پیام