• سه‌شنبه / ۸ مهر ۱۳۹۹ / ۰۸:۱۶
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 99070805622
  • خبرنگار : 50176

مدیرکل آموزش فنی حرفه‌ای استان خبر داد:

آموزش بیش از ۱.۷ میلیون نفر ساعت در لرستان

آموزش بیش از ۱.۷ میلیون نفر ساعت در لرستان

ایسنا/لرستان مدیرکل آموزش فنی حرفه‌ای لرستان گفت: یک‌میلیون و ۷۲۸ هزار و ۸۶۷ نفر ساعت آموزش‌های فنی حرفه‌ای در استان ارائه شد.

محمدرضا آذرخش هفتم مهرماه اظهار کرد: فنی حرفه‌ای در رشته‌های مختلف آموزش‌هایی را به متقاضیان ارائه می‌دهد که هدف اصلی مهارت‌آموزی برای تسهیل در ایجاد کسب‌وکار است.

وی تصریح کرد: در همین راستا فنی حرفه‌ای لرستان در نیمه نخست امسال یک‌میلیون و ۷۲۸ هزار و ۸۶۷ نفر ساعت آموزش ارائه داده که در بخش‌های مختلفی بوده است.

آذرخش خاطرنشان کرد: ۷۹ هزار و ۴۹۳ نفر ساعت در پادگان‌ها و علاوه بر این ۶۳ هزار و ۵۵۶ نفر ساعت هم از سربازان وظیفه در محیط واقعی کار آموزش‌های لازم را دیده‌اند.

مدیرکل آموزش فنی حرفه‌ای لرستان اضافه کرد: ۱۲۹ هزار و ۴۶۰ نفر ساعت در زندان‌ها، ۸۴۳۷ نفر ساعت در مراکز درمان اجباری معتادین بهبود یافته و ۱۳ هزار و ۶۶۱ نفر ساعت هم در مراکز درمانی تحت پوشش بهزیستی آموزش‌هایی را فراگرفته‌اند تا بتوانند جذب بازار کار شوند.

وی بیان کرد: همچنین ۵۸ هزار و ۴۱۵ نفر ساعت در سکونت‌گاه غیررسمی (حاشیه‌نشینی شهرها)، ۸۷۵ هزار و ۸۳۷ نفر ساعت در کارگاه ثابت شهری، ۱۸۶ هزار و ۴۲۷ نفر ساعت در کارگاه‌های روستایی آموزش‌های مختلف فنی حرفه‌ای را دریافت کرده‌اند.

آذرخش عنوان کرد: در کارگاه سیار شهری ۶۸ هزار و ۵۹۹ نفر ساعت، در کارگاه صنایع – اصناف ۲۸۱۰ نفر ساعت، کارگاه صنایع - ضمن کار ۶۵۴۰ نفر ساعت آموزش فرا گرفته‌اند.

مدیرکل آموزش فنی حرفه‌ای لرستان ادامه داد: ۴۶۴۰ نفر ساعت در کارگاه عشایری، ۲۲۰ هزار و ۶۱۵ نفر ساعت در کارگاه مهارت‌آموزی در محیط واقعی کار و ۱۰ هزار و ۳۷۴ نفر ساعت هم در مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی دانشگاه‌ها خدمات را دریافت کردند.

انتهای پیام