• چهارشنبه / ۹ مهر ۱۳۹۹ / ۱۲:۴۱
  • دسته‌بندی: خراسان شمالی
  • کد خبر: 99070906926
  • خبرنگار : 50046

رئیس سابق جهاددانشگاهی خراسان شمالی، سرپرست مرکز رشد فناوری سلامت ابن سینا شد

رئیس سابق جهاددانشگاهی خراسان شمالی، سرپرست مرکز رشد فناوری سلامت ابن سینا شد

ایسنا/خراسان شمالی دکتر رضا شاهین‌فر، رئیس سابق جهاددانشگاهی خراسان شمالی، سرپرست مرکز رشد فناوری سلامت پژوهشگاه ابن سینا شد.

به گزارش ایسنا، طی حکمی از سوی دکتر حمیدرضا طیبی، رئیس جهاددانشگاهی کشور، دکتررضا شاهین فر به عنوان سرپرست مرکز رشد فناوری سلامت این سینا منصوب شد.

دکتر رضا شاهین فر، دارای دکترای تخصصی بهداشت مواد غذایی دانشگاه فردوسی مشهد بوده و از سال ۸۳ تا سال ۹۵ به عنوان رئیس جهاددانشگاهی خراسان شمالی و از سال ۸۷ تا ۹۵ به عنوان رئیس مرکز رشد واحدهای فناور جهاددانشگاهی شعبه بجنورد خدمت کرده است وی همچنین از سال ۹۶ تا سال ۹۷ مجدد ریاست جهاددانشگاهی خراسان شمالی را بر عهده داشت.

فعالیت های پژوهشگاه ابن‌سینا بر ابعاد مختلف باروری، مانند ایمونولوژی، ژنتیک، عفونت‌ها و غدد تولیدمثل و جنبه های اخلاقی و حقوقی باروری متمرکز است و مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا از جمله مراکز زیرمجموعه این پژوهشگاه است همچنین این مرکز در سال‌های اخیر دستاوردهایی چشمگیر در زمینه‌های نوین، همانند سلول‌های بنیادی و بیوتکنولوژی دامی داشته است.

هدف از تأسیس  مرکز رشد فناوری سلامت ابن سینا توسعۀ حرفه های جدید و حمایت از کارآفرینانی است که در قالب واحدهای نوپا در زمینه های تخصصی بیوتکنولوژی تولید مثل، آنتی‌بادی منوکلونال و نانوتکنولوژی زیستی فعالیت می کنند.

انتهای پیام