• چهارشنبه / ۹ مهر ۱۳۹۹ / ۱۳:۳۱
  • دسته‌بندی: کرمانشاه
  • کد خبر: 99070907015
  • خبرنگار : 50181

مدیرعامل شرکت گاز کرمانشاه:

برای تامین گاز فصل سرما آماده‌ایم

برای تامین گاز فصل سرما آماده‌ایم

ایسنا/کرمانشاه مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه از آمادگی برای تامین گاز مشترکین در فصل سرما خبر داد و گفت: ممکن است در زمستان امسال مصرف روزانه گاز در استان کرمانشاه به 14 میلیون مترمکعب برسد.

سیروس شهبازی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به نزدیک شدن فصل سرما و افزایش نیاز به تامین گاز، اظهار کرد: در فصل تابستان همه تمهیدات لازم برای این موضوع را فراهم کردیم و اکنون در آمادگی کامل به سر می‌بریم.

وی ادامه داد: کار اورهال، تعمیرات اولیه و تجهیز ایستگاه‌ها انجام شده و اقلامی که مورد نیاز فصل سرما است مانند انواع المنت، فیلتر و ... را برای ایستگاه‌ها خریداری کردیم.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه با بیان اینکه از نظر تامین گاز نیز محدودیتی نداریم، یادآور شد: با ذخیره و تولید مناسب گازی که در سراسر کشور داریم، بعید است برای فصل سرمای امسال با مشکل خاصی مواجه شویم.

شهبازی با بیان اینکه در صورت سرد شدن شدید هوا و بروز مشکل به سمت محدود کردن گاز صنایع می رویم، افزود: قراردادی که برای تامین گاز مورد نیاز صنایع داریم برای هشت ماه از سال است و اگر با کمبودی مواجهیم شویم، صنایع می‌توانند از سوخت جایگزین استفاده کنند.

وی تاکید کرد: تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم که مشکلی برای فصل سرمای مشترکین خانگی ایجاد نشود.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه میزان مصرف گاز استان در فصل سرمای گذشته را روزانه حدود 13.5 میلیون مترمکعب اعلام و پیش‌بینی کرد این میزان امسال با توجه به افزایش تعداد مشترکین به حدود 14 میلیون مترمکعب برسد.

مصرف 2.2 میلیارد مترمکعب گاز در نیمه اول امسال

شهبازی در ادامه از مصرف دو میلیارد و 240 میلیون مترمکعب گاز در استان کرمانشاه در نیمه اول امسال هم خبر داد و افزود: این میزان مصرف در نیمه اول سال گذشته دو میلیارد و چهار میلیون مترمکعب بوده است.

وی اضافه کرد: در نیمه اول امسال 9734 مشترک و 5251 انشعاب جدید در کرمانشاه اضافه شد و نزدیک به 539 کیلومتر هم شبکه گذاری داشتیم که عمده این اقدامات مربوط به گازرسانی روستاها بود.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه با بیان اینکه در نیمه اول امسال گازرسانی به 81 روستا و شهر نودشه در استان به بهره‌برداری رسید، گفت: در این مدت 52 واحد تولیدی و صنعتی کرمانشاه نیز به شبکه گاز متصل شدند.

295 میلیارد تومان پروژه گازرسانی در دست اقدام داریم

شهبازی درباره پروژه‌های گازرسانی که اکنون در دست اجرا است نیز افزود: هم اکنون گازرسانی به 496 روستا و همچنین شهرهای نوسود و ریجاب و همچنین شبکه داخلی شهر ازگله با اعتباری نزدیک به 295 میلیارد تومان در دست انجام است.

وی پوشش کنونی شبکه گاز در روستاهای استان را 76 درصد و در شهرها 99 درصد اعلام کرد و یادآور شد: با بهره‌برداری از پروژه‌های در دست اجرا پوشش گاز در روستاهای کرمانشاه به 94 درصد و در مجموع شهر و روستا به 98 درصد می‌رسد.

به گفته این مسئول، هم اکنون 29 شهر و 1541 روستای کرمانشاه به شبکه گاز متصلند.

شهبازی تعداد کنونی مشترکین گاز کرمانشاه را نیز نزدیک به 605 هزار مورد اعلام کرد.

خودرو مدیریت بحران شرکت گاز رونمایی شد

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه در ادامه از رونمایی خودرو مدیریت بحران شرکت گاز استان نیز خبر داد و افزود: این خودرو یکی از مجهزترین‌ها در سراسر کشور است.

وی با اشاره به وزن هشت تنی این خودرو و تعبیه شدن 72 ابزار و تجهیزات در آن، خاطرنشان کرد: ارزش این خودرو اکنون به 2.1 میلیارد تومان می رسد.

به گفته شهبازی در این خودرو تجهیزات حفاری، جوشکاری، هوا برش، موتور برق، کمپرسور هوا و ... تعبیه شده است.

انتهای پیام