• چهارشنبه / ۹ مهر ۱۳۹۹ / ۱۵:۱۸
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 99070907167
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

رئیس شبکه بهداشت گلپایگان:

مدارسی که دانش آموزان مبتلا به کرونا داشتند، تعطیل شدند

مدارسی که دانش آموزان مبتلا به کرونا داشتند، تعطیل شدند

ایسنا/اصفهان رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گلپایگان گفت: اگر شرایط همینطور ادامه یابد حتما محدودیت هایی در ترددها و اماکن عمومی خواهیم داشت.

ناصر رستمی، امروز (چهارشنبه-۹مهر ماه) در نشست خبری، اظهار کرد: مدتی است که برنامه ملی «هر خانه یک پایگاه» از سوی وزارت بهداشت و درمان با هدف توانمند شدن شهروندان در راستای خود مراقبتی، ابلاغ شده است. در این راستا از هر خانواده یک سفیر سلامت ترجیحا خانم متاهل باسواد انتخاب می شود تا در ۳ سطح پیشگیری، درمان و بازتوانی آموزش های لازم را ببینند و به اعضای خانواده خود انتقال دهند تا در خود مراقبتی خانواده نقش داشته باشند.

وی ادامه داد: هر ۲۰ سفیر سلامت تحت پوشش یک رابط سلامت قرار می گیرند که برخی از آموزش ها در آینده به رابط سلامت داده می شود و رابط سلامت آنها را به سفیر سلامت انتقال می دهد. در شرایط فعلی بیشتر آموزش ها مجازی است. همچنین افراد متقاضی می توانند به مراکز جامع سلامت تحت پوشش خود مراجعه کنند.

به گزارش ایسنا، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گلپایگان، گفت: آن دسته از مدارسی که در سطح شهرستان دانش آموزان مبتلا به کرونا داشتند، تعطیل شدند. همچنین نماز جمعه این هفته در شهرهای گلپایگان و گلشهر برگزار نمی شود. اگر شرایط همین طور ادامه یابد محدودیت هایی در ترددها و اماکن عمومی خواهیم داشت.

رستمی افزود: اکنون ۱۵ نفر در بخش کرونا و ۳ نفر در بخش آی سی یو بستری هستند.

انتهای پیام