• پنجشنبه / ۱۰ مهر ۱۳۹۹ / ۰۸:۲۴
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: 99071007467
  • خبرنگار : 50165

ضریب ۸۷.۹ درصدی نفوذ گاز به روستاهای زنجان

ضریب ۸۷.۹ درصدی نفوذ گاز به روستاهای زنجان

ایسنا/زنجان مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: ضریب نفوذ گاز خانوار روستایی در این استان به ۸۷.۹ درصد رسیده است.

موسی احمدلو در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در حال حاضر تعداد کل مشترکان گاز در استان ۳۵۵ هزار و ۲۰۶ مشترک است که از این تعداد، ۳۲۵ هزار و ۲۸۸ مشترک در بخش خانگی، ۲۷ هزار و ۶۲۴ مشترک در بخش تجاری و عمومی و ۲۲۹۴ مشترک در بخش عمده و صنعتی است.

وی افزود: با توسعه شبکه‌های گاز در سطح استان و پیشرفت قابل ملاحظه گازرسانی، ضریب نفوذ گاز خانوار روستایی در این استان به ۸۷.۹ درصد و ضریب نفوذ گاز خانوار شهری به صد درصد بهره‌مندی رسیده است و همه شهرهای استان زیر پوشش نعمت گاز طبیعی قرار دارد.

این مسئول ادامه داد: تاکنون ۶۸۵۰ کیلومتر شبکه گازرسانی در سطح استان اجرا شده و از ابتدای امسال تاکنون، ۴۸۵۴ مشترک جذب شده است. تعداد روستاهای دارای سکنه استان ۹۱۱ روستا است که ۵۹۳ روستا بهره‌مند از گاز و عملیات گازرسانی در ۵۳ روستا تداوم دارد.

احمدلو، سهم گاز را در سبد انرژی استان ۷۱ درصد دانست و تصریح کرد: گازرسانی به روستاها و مناطق محروم، تنها یک پروژه عمرانی نیست و اجرای این طرح‌ها پیامدهای مثبت اقتصادی و اجتماعی بسیاری دارد. گاز طبیعی به ‌عنوان انرژی ارزان، زیرساخت عمده‌ای در راستای صنعتی شدن بیشتر و توسعه استان به شمار می‌رود و از سوی دیگر، افزایش شاخص رفاه و در نتیجه گازرسانی به مناطق محروم روستایی زمینه کاهش میزان مهاجرت از روستاها به شهرها و البته افزایش رضایت‌مندی مشترکان را فراهم می‌کند.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اشاره به تعداد انشعابات نصب‌ شده از ابتدای سال تا مرداد ماه امسال، یادآور شد: در این بازه زمانی، ۲۸۴۰ مورد انشعاب نصب شده است تا کل انشعاب‌های نصب‌ شده استان به ۱۹۲ هزار و ۴۶۶ انشعاب برسد.

انتهای پیام