• پنجشنبه / ۱۰ مهر ۱۳۹۹ / ۱۵:۰۹
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 99071007783
  • خبرنگار : 71477

انفجار در ولایت هلمند افغانستان ۹ کشته و ۴ زخمی برجای گذاشت

انفجار در ولایت هلمند افغانستان ۹ کشته و  ۴ زخمی برجای گذاشت

مقام‌های محلی ولایت هلمند در جنوب افغانستان می‌گویند، در پی انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در نزدیکی یک پاسگاه نیروهای ارتش در ولسوالی گرشگ این ولایت، دست‌کم ۹ تن کشته و چهار تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش ایسنا، عمر زواک، سخنگوی والی هلمند به بی‌بی‌سی گفت که قربانیان این رویداد شامل پنج سرباز نیروهای امنیتی و چهار غیرنظامی هستند.

به گفته وی، غیرنظامیان در حال عبور از محل بودند که با این انفجار روبرو شدند. سخنگوی والی هلمند افزود که در این حمله سه سرباز و یک کودک نیز زخمی شدند.

این انفجار شب گذشته و در منطقه "وزیرو ماندا" ولسوالی گرشگ این ولایت و در مسیر شاهراه هلمند-قندهار رخ داده است.

هنوز گروهی مسؤولیت این حمله را به عهده نگرفته ولی طالبان در این ولایت نفوذ دارند و در گذشته مسؤولیت حملاتی از این دست را به عهده گرفته‌اند.

از ولایت خوست در جنوب‌شرق افغانستان نیز خبر رسیده که انفجار مین در این ولایت باعث کشته شدن یک تن و مجروح شدن شش نفر دیگر شده است.

در همین حال وزارت دفاع افغانستان گفته که افراد وابسته به گروه طالبان دو شب قبل، جاده عمومی قندهار- ارزگان را تخریب کرده‌اند.

این وزارتخانه در یک بیانیه گفته که "طالبان در ساحه اندلان ولسوالی شاه ولیکوت، بخش بزرگ شاهراه قندهار -ارزگان را که یکی از جاده‌های پر رفت و آمد است، توسط تراکتور تخریب کرده است."

جمال ناصر بارکزی، سخنگوی فرماندهی پلیس ارزگان نیز در گفت‌وگو با بی بی سی تایید کرد که گروه طالبان حدود یک و نیم کیلومتر جاده را در محلات یاد شده تخریب کرده است.

او گفت که افراد وابسته به طالبان به زور از مردم محل تراکتور گرفتند و به تخریب جاده پرداختند.

وزارت دفاع افغانستان مدعی شده که تاکنون هزاران کیلومتر جاده و پل و پلچک توسط طالبان تخریب شده است.

اما گروه طالبان تاکنون در این مورد چیزی نگفته است.

انتهای پیام