• سه‌شنبه / ۱۵ مهر ۱۳۹۹ / ۲۰:۵۷
  • دسته‌بندی: قم
  • کد خبر: 99071511778
  • خبرنگار : 50336

۱۰ میلیون ماسک در قم ذخیره شده است

۱۰ میلیون ماسک در قم ذخیره شده است

ایسنا/قم رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم از تولید روزانه ۵۰۰ هزار ماسک و دپوی ۱۰ میلیون ماسک در استان خبر داد.

محمود سیجانی در حاشیه پانزدهمین جلسه با اشاره به موضوع در توزیع ماسک اظهار داشت: بیش از نیاز استان تولید ماسک داریم که ۱۰ میلیون ماسک تولیدی تاکنون دپو شده است، شهروندان نیز ماسک مورد نیاز خود را از داروخانه ها تامین کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم افزود: بنا به تصمیم استان ادارات دولتی اجازه ذخیره ماسک دارند، دانشگاه علوم پزشکی نیز برای ۴ ماه  ذخیره ماسک دارد، همچنین در صورت نیاز به دیگر استان‌ها ۵ میلیون ماسک ارائه می‌دهیم.

وی با بیان اینکه توان تولید ۵۰۰ هزار ماسک در روز داریم خاطرنشان کرد: داروخانه‌ها و دیگر عرضه‌کنندگان ماسک در استان باید تک نرخی به مبلغ ۱۳۰۰ تومان عرضه کنند.  

سیجانی درباره کمبود روغن نباتی در استان گفت: برای تامین روغن خام در کارخانجات کشور مشکل داشتیم که با کمی افزایش قیمت مواد اولیه آن‌ها تامین شد در حال حاضر برای مصرف خانگی مشکلی نداریم اما در مصرف صنعتی پیگیر مشکل هستیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به موضوع تامین تخم مرغ اشاره کرد و افزود: برای تخم مرغ ۲ نوع قیمت فله‌ای و کیلویی ۱۴۵۰۰ و هر قیمتی بیش از آن گرانفروشی است که شهروندان در صورت مواجهه با افزایش قیمت‌ها آن را به مراجع مربوطه اطلاع دهند.

انتهای پیام