• چهارشنبه / ۱۶ مهر ۱۳۹۹ / ۱۳:۵۸
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 99071612355
  • خبرنگار : 50241

نماینده رزن و درگزین درخواست کرد

تدوین سند توسعه روستاهای شهرستان درگزین تا یک ماه آینده

تدوین سند توسعه روستاهای شهرستان درگزین تا یک ماه آینده

ایسنا/همدان نماینده مردم شهرستان‌های رزن و درگزین در مجلس شورای اسلامی از تدوین سند توسعه روستاهای شهرستان درگزین توسط دهیاران تا یک ماه آینده خبر داد و گفت: در سند توسعه روستاها تمامی مشکلات و ظرفیت های روستا تدوین خواهد شد.

حسن لطفی چهارشنبه ۱۶ مهرماه در جلسه بررسی مشکلات روستاهای شهرستان درگزین که با حضور اعضای شورای اسلامی و دهیاران و مسئولان ادارات برگزار شد، هدف از تدوین سند توسعه روستاها را ایجاد شفافیت در همه بخش ها و نحوه توسعه روستا با میزان اعتبار مورد نیاز عنوان کرد.

وی افزود: با تدوین این سند دیگر مدیران دستگاهای اجرایی سردرگم اجرای پروژه ها در روستاها نخواهند بود و مشخص خواهد شد مشکلات و چالش های روستاها در چه بازه زمانی حل می شود.

لطفی با بیان اینکه یکی از مهمترین ظرفیت های شهرستان درگزین وجود کارگاهای فعال در حوزه تولید پوشاک است، اظهار کرد: متأسفانه با وجود ظرفیت های فراوان اقدام خاصی در  راستای ایجاد برند در زمینه پوشاک در این شهرستان انجام نشده است و تولیدات پوشاک در این شهرستان با برندهای مختلف به فروش می رسد.

وی توسعه زیرساخت های مخابراتی را از دیگر برنامه مهم شهرستان درگزین عنوان کرد و گفت: هم اکنون پروژه های توسعه سرعت و ظرفیت اینترنت شهرستان همچون ساخت سه دکل مخابراتی، اجرای فیبر نوری در پنج روستا و توسعه اینترنت ADSL در دو روستا با ۱۰ میلیارد تومان اعتبار در حال اجرا است.

لطفی با اشاره به شیوع کروناویروس در کشور و شهرستان درگزین و در جهت جلوگیری از ازدحام جمعیت گفت: در راستای جلوگیری از شیوع کرونا و از طرفی حل مشکلات مردم در روستاها بررسی مشکلات با حضور اعضای شورای اسلامی، دهیاران و مدیران دستگاهای اجرایی برگزار می شود تا در صورت مساعد شدن شرایط دوباره در روستاها حضور داشته باشیم.

انتهای پیام