• پنجشنبه / ۱۷ مهر ۱۳۹۹ / ۰۷:۰۹
  • دسته‌بندی: سایر ورزش‌ها
  • کد خبر: 99071612533
  • خبرنگار : 71613

محمدپور: حدادی بعد از مجمع به آلمان می‌رود/ امیدوارم فردی دلسوز رئیس دوومیدانی شود

محمدپور: حدادی بعد از مجمع به آلمان می‌رود/ امیدوارم فردی دلسوز رئیس دوومیدانی شود

سرپرست دبیری فدراسیون دوومیدانی می‌گوید که احسان حدادی کارهای مقدماتی سفر خود به آلمان را انجام داده است و بعد از مجمع انتخاباتی اعزام می‌شود.

به گزارش ایسنا، مجمع انتخاباتی فدراسیون دوومیدانی، بیستم مهر ماه برگزار می‌شود تا این فدراسیون پس از یک سال رئیس خود را بشناسد.

جعفر محمدپور که چند ماه در سمت سرپرست دبیری فدراسیون مشغول به کار بود در مورد تجربه فعالیت در دوومیدانی به ایسنا گفت: دوومیدانی جامعه خیلی بزرگی است که ورزشکاران پرتلاش و خوبی دارد و زحمات و تلاشهای آنها قابل تحسین است.

محمدپور در مورد برگزاری سه مرحله از مسابقات قهرمانی باشگاه‌ها در بخش زنان و مردان گفت: از نظر من که خوب بود اما جامعه دوومیدانی باید در این مورد صحبت کنند؛ البته تا جایی که بازخورد داشته‌ایم،  راضی هستند. در این مسابقات ۳۰ رکورد زده شد در حالی که طبق گفته دوستان پیش از این هر سال سه یا چهار رکورد جابه‌جا می‌شد. این عملکرد بهتر نتیجه انگیزه‌ای است که فدراسیون برای ورزشکاران به وجود آورده بود.

او در مورد نحوه پرداخت پاداش به رکوردشکنان بیان کرد: کسانی که رکورد ملی را جابه جا کردند در اولین مرحله سکه طلا، در دومین رکوردشکنی پنج میلیون تومان و بار سوم سه میلیون تومان پاداش گرفتند. رکوردهای باشگاهی هم به این صورت بود. علاوه بر این نوجوانان یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، جوانان دو میلیون تومان و مربیان آنها هم  بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دریافت کردند که در کمتر از ۲۴ ساعت به آنها داده شد. از طرفی خانم پریسا عرب و مهدی پیرجهان به عنوان پرامتیازترین ورزشکاران زن و مرد به ترتیب هفت و ۱۰ میلیون تومان پاداش گرفتند.

سرپرست دبیری فدراسیون در پاسخ به این سوال که بین پاداش مردان و زنان تفاوت وجود داشت؟ گفت: خیر، پاداش‌ها یکسان بود، فقط در بخش پرامتیازترین به پیرجهان بیشتر دادیم چون او در جایگاه ۲۹ رنکینگ جهانی قرار دارد و یکی از شانس‌های اصلی کسب سهمیه المپیک است. این اقدام بیشتر انگیزشی بود و گفتیم که آمادگی خود را حفظ کند تا آذرماه در صورت برگزاری مسابقات سهمیه بگیرد.  

محمدپور در ادامه به جذب درآمد از طریق اسپانسرها اشاره و بیان کرد: در حالی که شیوع کرونا فدراسیون‌ها را از نظر پرداخت حقوق کارمندان و ورزشکاران با مشکل مواجه کرده است، فدراسیون دوومیدانی در یک بازه زمانی کوتاه مدت انگیزه ورزشکاران را چند برابر کرد و نتیجه آن رکودشکنی‌هایی بود که دیدیم. مدیریت فدراسیون در این مدت مبلغ قابل توجهی از محل اسپانسری درآمد کسب کرد.

او در ادامه افزود: در این مدت از پیشکسوتان زن و مرد تجلیل شد، در لیگ دختران بیش از ۲۰۰ ورزشکار شرکت کردند و وقتی خانم توکلی به فدراسیون اطلاع داد که قصد خداحافظی دارد برای او تقدیرنامه آماده شد و مبلغ دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هم به حسابش واریز کردیم که طبق گفته دوستان چنین موضعی برای اولین بار اتفاق افتاد. البته از آنجایی که آقای علی‌نژاد(معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان)مهمان ویژه مراسم اختتامیه قهرمانی باشگاه‌ها در بخش بانوان بود و باید به فرودگاه می‌رفت، در مدت زمان کوتاهی که داشتیم مراسم خلاصه‌ای برای این ورزشکار محترم تدارک دیدیم.  

محمدپور در مورد زمان اعزام احسان حدادی به آلمان برای انجام عمل جراحی خارپاشنهگفت: سفارت اعلام کرده بود که به دلیل شیوع ویروس کرونا ویزای حدادی باید مختص به کشور آلمان و عمل جراحی باشد، در نتیجه کارهای مقدماتی آن انجام شد و فکر می‌کنم بعد از مجمع انتخاباتی فدراسیون اعزام شود.  

سرپرست دبیری دوومیدانی در مورد مجمع انتخاباتی فدراسیون بیان کرد: امیدوارم فردی اصلح، زحمتکش و دلسوز توسط مسئولان هیات‌ها و نمایندگان حاضر در مجمع انتخاب شود.  در پایان از آقای صالحی امیری و علی‌نژاد که در این مدت از جامعه دوومیدانی حمایت کردند، کمال تشکر را دارم و برای آنها آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون دارم.

انتهای پیام