• پنجشنبه / ۱۷ مهر ۱۳۹۹ / ۱۴:۲۷
  • دسته‌بندی: خوزستان
  • کد خبر: 99071712932
  • خبرنگار : 50225

رییس دفتر استانی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌های خوزستان:

اربعین، نقطه اوج عاشورای حسینی است

اربعین، نقطه اوج عاشورای حسینی است

ایسنا/خوزستان رئیس دفتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان با تسلیت اربعین حسینی (ع) گفت: اربعین نقطه اوج و کمال عاشورای حسینی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محسن شفیعی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: اربعین نقطه اوج و کمال عاشورای حسینی است زیرا زمانی که به صحنه عاشورا و اربعین نگاه می‌کنیم می‌بینیم که نخستین نشانه‌های پیروزی حق بر باطل در اربعین هویدا و آشکار می‌شود.

وی افزود: حضور شکوهمند خاندان سیدالشهدا (ع) و بازماندگان شهدای عاشورا در کربلا و تفاوت این حضور با حضور در روز عاشورا جزو اسناد معتبر و متقن موجود بر پیروزی حضرت سید الشهدا (ع) است.

شفیعی خاطرنشان کرد: زیارت اربعین حسینی سنتی نورانی و مبارک است و به تعبیر امام حسن عسکری (ع) زیارت اربعین از نشانه‌های ایمان محسوب می‌شود.

رئیس دفتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان بیان کرد: در طول تاریخ مشاهده کردیم بزرگان، علما و اولیای خدا همه به زیارت اربعین التزام داشتند. پیاده‌روی اربعین یکی از جلوه‌های زیارت اربعین است. یعنی پیاده‌روی به سمت کربلای حسینی در روز اربعین از جلوه‌های زیارت اربعین است که نشانه‌ مؤمن محسوب می‌شود.

وی یادآوری کرد: امسال با توجه به شرایط شیوع کروناویروس نه تنها در اربعین بلکه در همه نمادهای اجتماعی و ابعاد مختلف اجتماعی عوارض ناشی از آن خودنمایی می‌کند و بشریت در حال عبور از شرایط عجیب و ناشناخته‌ای است که در همه شئون بشریت تاثیرگذار بوده است.

او با بیان اینکه عزاداران حسینی عاشورای سربلندی را به نمایش گذاشتند ادامه داد: عقلانیت و مهندسی درست برنامه‌ها در عاشورا موجب شد که هم شکوه و عظمت سوگواری سیدالشهدا (ع) تحت تاثیر قرار نگیرد و هم نکات بهداشتی مورد توجه هیات‌ها و سوگواران باشد. طبیعتا هیات‌های مذهبی و سوگواران حسینی اربعین را با همان اقتدار و شکوه و با بهره‌مندی از تجربه عاشورا به نمایش خواهند گذاشت و باید نشان افتخار به هیات‌های مذهبی داد.

شفیعی گفت: هیات‌های عزاداری در عاشورا شور و شعار را به طور تلفیقی به نمایش گذاشتند که در طلیعه اربعین نیز شاهد این صحنه‌های نورانی و مبارک هستیم. همانطور که رهبر معظم فرمودند بُعد منزل را در ارتباط قلبی مانع نمی‌دانیم و خانه‌هایمان مواکب اربعین حسینی خواهد بود و از خانه‌هایمان دل‌مان را به سمت کربلای حسینی متوجه خواهیم کرد.

انتهای پیام