• یکشنبه / ۲۰ مهر ۱۳۹۹ / ۰۸:۲۰
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 99072014339
  • خبرنگار : 50178

نخستین بانوی پرش با نیزه ایران: ۳۰ بار رکورد خودم را ارتقاء داده‌ام

نخستین بانوی پرش با نیزه ایران:
۳۰ بار رکورد خودم را ارتقاء داده‌ام

ایسنا/لرستان نخستین بانوی پرش با نیزه ایران می‌گوید: از لحاظ رکوردی رقیب خاصی در کشورمان ندارم.

مهسا میرزاطبیبی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: سال ۹۳ و از ۱۵ سالگی به‌عنوان نخستین بانوی ایرانی رشته پرش بانیزه را شروع کردم و از آن زمان تا کنون ۳۰ بار رکورد خودم را ارتقا داده‌ام.

وی با بیان اینکه به‌عنوان اولین دختر پرش با نیزه ایران در ابتدا کار سختی داشتم، افزود: خوشبختانه الان نفرات زیادی در این رشته فعالیت می‌کنند اما از لحاظ رکوردی رقیب خاصی ندارم.

میرزاطبیبی یادآور شد: امسال در هر سه مرحله رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های کشور، رکورد ملی را جابجا کردم و در مرحله آخر رکورد تاریخی ۴.۲ سانتی‌متر را به ثبت رساندم که جزو رکوردهای خوب آسیاست.

عضو تیم پلیمر خلیج فارس خاطرنشان کرد: رکوردداران این رشته در آسیا ورزشکاران چینی هستند که ۴.۷۰ سانتی‌متر می‌پرند که تجربه و سن آنان از من بیشتر است و حداقل ۱۰ سال بزرگ‌تر هستند اما نفرات بعدی با آنان اختلاف دارند.

وی تاکید کرد: یکی از شانس‌هایی که من آوردم همراهی با تیم پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد است که واقعاً خیلی به ما کمک می‌کنند و در بحث تجهیزات و سخت‌افزاری مشکلات ما را حل کرده و نقش زیاد و سهم بزرگی در موفقیت‌های ورزشکاران داشته‌اند.

طبیبی اضافه کرد: امیدواریم این حمایت‌ها ادامه‌دار باشد و ما هم بتوانیم با عملکرد مناسب جواب زحمات مجموعه مدیریت شرکت پلیمر خلیج فارس را به‌خوبی بدهیم.

رکورددار پرش با نیزه بانوان ایران گفت: از همان ابتدا در ورزشگاه آفتاب انقلاب تهران زیر نظر مربی‌ام آقای ربانی شروع به فعالیت کردم و مشکلی برای فضای تمرین نداشته‌ام.

انتهای پیام