• دوشنبه / ۲۱ مهر ۱۳۹۹ / ۱۳:۰۸
  • دسته‌بندی: چهارمحال و بختیاری
  • کد خبر: 99072115611
  • منبع : نمایندگی چهارمحال و بختیاری

آغاز کشت پاییزه در چهارمحال و بختیاری

آغاز کشت پاییزه در چهارمحال و بختیاری

ایسنا/چهارمحال و بختیاری معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: ۸۵ هزار و ۸۰۰ هکتار از اراضی زراعی استان در پائیز زیر کشت گندم، جو و کلزا می‌رود.

حمیدرضا دانش در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه کشت پاییزه در چهارمحال و بختیاری آغاز شده است، اظهار کرد: در کشت پاییزه حدود ۵۸ هزار هکتار زیر کشت گندم آبی و دیم، ۲۷ هزار هکتار زیر کشت جو آبی و دیم و ۸۰۰ هکتار زیر کشت کلزا می‌رود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه بذر و کود موردنیاز کشاورزان برای کشت پائیزه در استان تامین شده است، بیان کرد: ۱۴۰۰ تن بذر اصلاح شده جو، ۲۲۰۰ تن بذر اصلاح شده گندم آبی  ودیم، ۷۲۵ تن کود سوپر فسفات و ۵۲۵ تن کود سولفات پتاسیم به همین منظور تهیه شده است، کشاورزان می‌تواند کود و بذر مورد نیاز خود را از مراکز خدمات جهادکشاورزی در شهرستان‌ها تهیه کنند.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود سال آینده حدود ۱۲۵ هزار تن گندم از اراضی کشاورزی چهارمحال و بختیاری برداشت شود، تاکید کرد: کشاورزان به‌منظور بهره‌وری بالا و صرفه‌جویی در بذر مصرفی از روش کشت مکانیزه استفاده کنند.

انتهای پیام