• سه‌شنبه / ۲۲ مهر ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۴
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 99072216320
  • خبرنگار : 50185

دستگیری ۲ حفار غیرمجاز در بردسیر کرمان

دستگیری ۲ حفار غیرمجاز در بردسیر کرمان

ایسنا/کرمان سرپرست فرماندهی یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان از دستگیری دو حفار غیرمجاز و کشف یک عدد فلزیاب در شهرستان بردسیر خبر داد.

"سیدهادی جعفری" در تشریح جزییات این خبر اظهار کرد: نیروهای یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان به دنبال کسب خبری مبنی بر اینکه دو نفر در حوالی یکی از روستاهای شهرستان بردسیر در حال حفاری غیرمجاز هستند بلافاصله پس از هماهنگی با مقامات قضائی به محل اعزام شدند.

سرپرست فرماندهی یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با اشاره به اینکه این افراد پس از دستگیری برای طی مراحل قانونی به دستگاههای قضایی تحویل داده شدند، اظهار کرد: در این عملیات یک عدد فلزیاب نیز کشف و ضبط شد.

جعفری در ادامه از دو حفاری نافرجام در شهرستان راور و بخش ماهان خبر داد و گفت: افرادی به طور نامحسوس در مناطق مذکور در حال حفاری بودند که این اقدام غیرقانونی آنها نافرجام باقی ماند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نیروهای یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان به صورت شبانه روزی در حال حفاظت و پاسداری از بناهای تاریخی و محوطه های باستانی سطح این استان هستند.

انتهای پیام