• چهارشنبه / ۲۳ مهر ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۱
  • دسته‌بندی: فرامنطقه ای
  • کد خبر: 99072317393
  • خبرنگار : 71415

بایدن: خدا را شکر تنها سه هفته تا رفتن ترامپ مانده/ ترامپ سالمندان را بی‌مصرف می‌داند

بایدن: خدا را شکر تنها سه هفته تا رفتن ترامپ مانده/ ترامپ سالمندان را بی‌مصرف می‌داند

نامزد ریاست جمهوری حزب دموکرات آمریکا در ادامه تلاشش برای جلب حمایت بیشتر در ایالت فلوریدا، از ایالتهای اصلی محل رقابت، گفت، از نظر دونالد ترامپ رای دهندگان سالمند"بی مصرف" و "فراموش شدنی" هستند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه گاردین، جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری حزب دموکرات آمریکا یک روز بعد از سفر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به ایالت فلوریدا، به این ایالت سفر کرد.

بایدن در سخنرانی به حدود ۵۰ نفر در مراسمی در برووارد کانتی در جنوب فلوریدا که در آن فاصله گذاری اجتماعی رعایت شده بود تصریح کرد، دونالد ترامپ با بی ملاحظگی تهدیدی که ویروس کرونا برای جمعیت در خطر ایجاد می کند را کم اهمیت شمرد.

بایدن ادامه داد: از نظر دونالد ترامپ شما بی مصرف هستید، شما فراموش شدنی هستید. شما عملا هیچ کس نیستید. او سالمندان را اینگونه می‌بیند. او شما را اینگونه می‌بیند.

او خاطر نشان کرد، مایوس شد از اینکه گرفتار شدن ترامپ به ویروس باعث اصلاح رویکرد او در قبال همه‌گیری این بیماری نشد.

بایدن تاکید کرد: هر چه طولانی‌تر دونالد ترامپ رئیس جمهورباشد، به نظر می رسد که بی ملاحظه‌تر هم می‌شود. خدا رو شکر تنها سه هفته دیگر تا رفتن او زمان مانده است.

پیروزی جو بایدن در ایالت فلوریدا می تواند آسیب جدی به شانس ترامپ برای پیروزی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری وارد کند و نظرسنجی های اخیر نشان می دهند بایدن دموکرات در میان گروه‌های جمعیتی مهم در این ایالت به ویژه در میان سالمندان پیشتاز است. ترامپ در سال ۲۰۱۶ با ۱.۲ درصد رای بیشتر در فلوریدا پیروز شد.

یک نظرسنجی انجام شده از سوی Opinium Research / Guardian  نشان داد که برتری بایدن بر ترامپ به رکورد ۱۷ درصد افزایش یافته است. همچنین یک نظرسنجی Reuters / Ipsos  هم که نتایجش روز دوشنبه منتشر شد نشان داد باید هفت درصد رای بیشتر از ترامپ در ایالت پنسیلوانیا دارد.

میزان شرکت رای دهندگان آمریکایی در رای گیری زودهنگام برای انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر در حال رکورد زدن در سراسر آمریکا بوده و تاکنون در این رای گیری ۱۱.۸ میلیون رای انداخته شده که ۱.۶ میلیون رای آن مربوط به فلوریدا است.

بایدن ۷۷ ساله ترامپ ۷۴ ساله را متهم کرد به اینکه به دنبال از بین بردن مزایای برنامه های امنیت اجتماعلی برای بازنشسته ها است. کمپین ترامپ این اتهام را رد و عنوان کرد، بایدن "تلاش می کند سالمندان را به خاطر دلایل سیاسی بترساند".

بایدن همچنین در یک مراسم در فضای باز و با حضور در خودرو در میرامار فلوریدا که در آن ده ها خودرو حضور داشتند شرکت کرد.

ترامپ نیز به پنسیلوانیا، که به عنوان مهم ترین ایالت در نقشه انتخابات مطرح است رفت. این دومین حضور ترامپ در یک تجمع از زمان ابتلایش به کروناویروس بود و در جریان آن ترامپ بیش از یک ساعت برای هزاران نفری که همراه با ازدحام و اکثرا بدون داشتن ماسک گرد هم آمده بودند سخنرانی کرد.

ترامپ در این سخنرانی گفت فشار مضاعفی برای پیروزی در انتخابات احساس می کند زیرا بایدن بدترین کاندیدای ریاست جمهوری تمام زمانها است.

انتهای پیام