• چهارشنبه / ۲۳ مهر ۱۳۹۹ / ۱۷:۳۶
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: 99072317780
  • خبرنگار : 50028

از محل موقوفات خراسان جنوبی؛

بیش از ۳ میلیارد تومان در قالب بسته‌های بهداشتی و غذایی بین نیازمندان توزیع شد

بیش از ۳ میلیارد تومان در قالب بسته‌های بهداشتی و غذایی بین نیازمندان توزیع شد

ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی گفت: از ابتدای شیوع کرونا ۳۱ میلیارد و ۸۴۶ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال در قالب سبدهای غذایی و بسته‌های بهداشتی و غذای گرم بین نیازمندان توزیع شده است.

پرویز بخشی‌پور امروز چهارشنبه ۲۳ مهرماه در نشست خبری اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا تا کنون از محل موقوفات اقدامات بسیار ارزنده‌ای در زمینه توزیع بسته‌های غذایی و بهداشتی بین نیازمندان انجام داده‌ایم.

به گزارش ایسنا، وی افزود: در طرح آرامش بهاری که در ۱۷ بقعه برگزار شد تعداد ۱۹۳ بسته بهداشتی و ۶۸۳ بسته مواد غذایی و در طرح نسیم انتظار در ایام نیمه شعبان نیز ۱۲۱۹ بسته غذایی بین نیازمندان توزیع کردیم.

بخشی‌پور تصریح کرد: در طرح بصیرت عاشورایی که در ۵۰ بقعه خراسان‌جنوبی برگزار شد نیز چهار هزار و ۶۲۸ سبد غذایی، ۳۸ هزار و ۷۵۰ پرس غذای گرم، ۱۶ هزار و ۷۶ بسته بهداشتی و ۳۰ هزار و ۶۲۰ بطری بین نیازمندان و عزاداران توزیع شد.

وی افزود: همچنین در طرح ضیافت الهی در ماه رمضان دو هزار و ۷۲۲ بسته غذایی به ارزش ۴ میلیارد و ۴۷۰ هزار ریال از محل موقوفات بین نیازمندان توزیع شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با اشاره به توزیع ۶۸۸ بسته تحصیلی و آموزشی از ابتدای سال تحصیلی بین دانش‌آموزان نیازمند، اظهار کرد: در راستای کمک به دانش‌آموزان نیازمند در ابتدا ۱۸۸ بسته تحصیلی بین دانش‌آموزان توزیع شد.

وی ادامه داد: در گام دوم نیز با توجه به تعداد متقاضیان در یک مرحله ۵۰۰ بسته و در یک مرحله دیگر ۱۰۰ بسته تحصیلی بین دانش‌آموزان محروم توزیع شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه ارزش بسته‌های غذایی توزیع شده از ابتدای سال جاری دو میلیارد و ۲۴۰ میلیون تومان بوده است، افزود: از ابتدای شیوع کرونا ۳۱ میلیارد و ۸۴۶ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال در قالب سبدهای غذایی و بسته‌های بهداشتی و غذای گرم بین نیازمندان توزیع شده است.

وی بیان کرد: همچنین از ابتدای سال جاری چهار هزار و ۱۶۰ بسته بهداشتی به ارزش ۱۳۴ میلیون و ۵۳۰ هزار تومان بین نیازمندان توزیع شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی از ثبت ۲۶ وقف جدید به ارزش ۳۴ میلیارد ریال در شش ماهه امسال، اظهار کرد: دهه وقف از روز پنج شنبه ۲۴ مهرماه با برنامه‌های مختلفی آغاز می‌شود.

بخشی پور ادامه داد: در دهه وقف سال جاری دو دستگاه الکتروشوک و فیلتر فشار از محل درآمد موقوفات به بیمارستان ولی عصر (عج) بیرجند اهدا می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه اوقاف در مجموع در بیرجند ۲۰ تا ۲۵ ملک بیشتر ندارد و از این جهت مزایده و اجاره آن تأثیری بر افزایش قیمت اجاره بها نخواهد داشت، خاطرنشان کرد: موقوفه باید به قیمت روز به اجاره داده شودو اطلاع رسانی اصحاب رسانه سهم بسزایی در معرفی موقوفات دارد.

انتهای پیام