• جمعه / ۲۵ مهر ۱۳۹۹ / ۲۲:۰۲
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 99072518754
  • خبرنگار : 50404

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی:

ظرفیت اماکن اقامتی رسمی مشهد به ۴۰ درصد رسیده است

ظرفیت اماکن اقامتی رسمی مشهد به ۴۰ درصد رسیده است

ایسنا/خراسان رضوی معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: بر اساس مصوبه‌ای که امسال ستاد استانی کرونا و ستاد دهه اخر صفر در دو هفته گذشته تصویب کرد، ما امسال فقط مجاز بودیم که از مراکز اقامتی رسمی استفاده کنیم. امسال علاوه بر اینکه محدودیتی برای فعالیت واحدهای اقامتی رسمی وجود ندارد اما ظرفیت آن کمتر از ۴۰ درصد فعال است و خوشبختانه مردم شریف با رعایت مواردی که انجام دادند، ظرفیت اماکن اقامتی خیلی مورد استفاده قرار نگرفت.

محمد صادق براتی در گفت‌وگو با بخش خبری ساعت ۲۱ شبکه یک سیما، ضمن عرض تسلیت ایام شهادت امام رضا(ع) در رابطه با سفر زائران و ظرفیت اماکن اقامتی مشهد اظهار کرد: در سال‌های گذشته در این ایام افتخار خدمتگذاری به بیش از ۵ میلیون زائر سواره و حدود ۵۰۵ هزار نفر زائر پیاده را داشتیم و در این ایام علاوه بر اماکن رسمی اقامتی خود به اماکن غیر رسمی مانند زائرسراها، میهمان‌سراها، اماکن ورزشی و آموزشی متوسل می‌شدیم.

وی افزود: خوشبختانه با تصمیمی که دیروز اتخاذ شد، محدودیت هایی برای رفت و آمد به مشهد و ۴ کلان‌شهر دیگر کشور صورت گرفت و از ساعت ۲۴ شب گذشته در استان خراسان رضوی این طرح عملیاتی شد. بنا بر آخرین گزارشی که به ما رسیده، خوشبختانه مردم شریف توصیه‌ها را به دقت رعایت کرده‌اند و بار ترافیکی که امروز در محورهای ورودی مشهد شاهد بودیم، از روزهای عادی نیز کمتر بود و جا دارد از مردم عزیزی که همراهی می‌کنند و حفظ سلامت جامعه برایشان مهم است، تقدیر و تشکر کنم‌.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: مردم عزیز و شریف در مناسبت های گذشته، به ویژه دهه اول محرم و ایام اربعین حسینی شعور دینی خود را نشان دادند و توصیه‌های ستاد ملی و استانی کرونا را به نحو بسیار شایسته و دقیقی انجام دادند. مجاوران محترم امام رضا(ع) نیز همراهی بسیار خوبی با ما داشته‌اند. جا دارد از همه هیات‌های مذهبی که طی دو ماه گذشته همراهی بسیار ویژه‌ای داشتند و پروتکل‌های بهداشتی را به نحو شایسته‌ای، بالای ۹۰ درصد رعایت کردند، داشته باشم.

انتهای پیام