• دوشنبه / ۲۸ مهر ۱۳۹۹ / ۱۳:۱۲
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 99072820486
  • خبرنگار : 50187

معاون دادگستری استان کرمان عنوان کرد

موضوع "پیشگیری از جرائم" باید به مطالبه جدی در استان کرمان تبدیل شود

موضوع "پیشگیری از جرائم" باید به مطالبه جدی در استان کرمان تبدیل شود

ایسنا/کرمان معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان از تاکیدات اخیر استاندار کرمان در خصوص از بین بردن زمینه های جرم که در رسانه ها بازتاب مثبتی داشت، تشکر و قدردانی کرد و گفت: بایستی موضوع "پیشگیری از جرائم" به مطالبه جدی در استان تبدیل گردد.

"سیدمهدی قویدل" ظهر امروز ۲۸ مهرماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: توجه مدیر عالی اجرایی استان کرمان به موضوع پیشگیری از وقوع جرم، مسئولیت مدیران اجرایی استان را در خصوص توجه به موضوع پیشگیری و فراهم کردن بسترهای اشتغال و کارآفرینی و فقر زدایی که از عوامل مهم بروز جرم و آسیب در سطح جامعه می باشد را بیشتر می کند.

وی بیان کرد: معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان با عزمی راسخ آمادگی دارد تا با ایجاد تعامل، هماهنگی و هم افزایی با سایر دستگاه های اجرایی، انتظامی و امنیتی در جهت کاهش آسیب های اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم همکاری موثری با سایر سازمان های ذیربط داشته باشد.

این مقام قضایی یادآور شد: در نشست مشترک ریاست کل دادگستری استان و استاندار کرمان به مناسبت هفته قوه قضائیه نیز بر موضوع پیشگیری از وقوع جرم تاکید شده و کار تدوین برنامه عملیاتی در این حوزه به معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان واگذار و مقرر شد استانداری کرمان در زمینه تامین اعتبارات موردنیاز برای اجرای این طرح ها همکاری لازم را داشته باشد.

وی اظهار کرد: در این راستا بازدیدهای متعددی از مناطق جرم خیز استان، شناسایی و اولویت بندی آسیب های موجود، تدوین شناسنامه جرم خیزی استان و سایر بررسی های تخصصی انجام و برخی طرح های پیشنهادی نیز آماده شده است.

قویدل یکی از مهمترین اقدامات در راستای پیشگیری از وقوع جرم را ساماندهی حاشیه شهرها برشمرد و ادامه داد: دادگستری استان کرمان با ایجاد پایگاه پیشگیری و انسجام بخشی در صدد ایجاد هماهنگی بین اقدامات دستگاه های مربوطه و اجرای طرح های تاثیرگذار در این مناطق است و به یقین اثرات این اقدامات در آمار کلی شهر به خوبی قابل مشاهده خواهد بود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان پیشگیری از وقوع جرم را نیازمند احساس تکلیف و عمل جهادی تمامی مسوولان دانست و خاطرنشان کرد: دادگستری استان کرمان بر مبنای چارچوب های قانونی و بر اساس تاکیدات ریاست قوه قضاییه عزم راسخ دارد ضمن مشارکت با نهاد های مردمی و اجتماعی،  از مسئولین اجرایی که برابر قانون در خصوص کاهش جرائم تلاش دارند حمایت خواهیم کرد.

این مقام قضایی اضافه کرد: انتظار می رود مدیران اجرایی و فرهنگی استان نیز در این خصوص با استفاده از تکالیف و اختیارات قانونی خود و همگرایی و انسجام و حضور میدانی و اقدام جهادی نسبت به رصد، شناسایی و رفع مشکلات و معضلات آسیب زا در سطح جامعه اقدام کنند. 

به گزارش ایسنا، دکتر فدایی استاندار کرمان صبح روز گذشته ۲۷ مهرماه در آئین صبحگاه عمومی به مناسبت هفته ناجا گفته بود: مدیران باید به صورت جدی برای از بین بردن زمینه های جرم، تخلف و ناامنی اقدام کنند.

همچنین استاندار کرمان در این آئین با تاکید بر اینکه مسئولان باید زمینه های جرم را از بین ببرند، گفت: به عنوان مثال یکی از مواردی که اشرار از آن سوء استفاده می‌کنند، استفاده از افراد بیکار برای قاچاق مواد مخدر است و اگر برای حل معضل بیکاری گام جدی برداشته نشود، در نهایت کار پلیس افزایش می‌یابد.

انتهای پیام