• دوشنبه / ۲۸ مهر ۱۳۹۹ / ۱۳:۴۹
  • دسته‌بندی: خوزستان
  • کد خبر: 99072820541
  • خبرنگار : 50228

شروع به کار ۵۱ ایستگاه "آوای ورزش در همسایگی" در خوزستان

شروع به کار ۵۱ ایستگاه "آوای ورزش در همسایگی" در خوزستان

ایسنا/خوزستان رئیس هیات ورزش‌های همگانی خوزستان از شروع به کار ۵۱ ایستگاه "آوای ورزش در همسایگی" در استان خبر داد.

امید حاجتی در مراسم افتتاحیه طرح "آوای ورزش در همسایگی" که امروز (۲۸ مهرماه) برگزار شد، با اشاره به ضرورت پرداختن به ورزش در بین آحاد جامعه، اظهارکرد: هفته تربیت‌بدنی بهانه‌ای برای روی آوردن مردم به ورزش‌های مورد علاقه خود است که غایت و هدف آن نیز تندرستی و سلامت برای جامعه است.

به گزارش ایسنا، حاجتی افزود: جامعه‌ای که در مسیر ورزش، سلامتی و آمادگی جسمانی قرار بگیرد، نه تنها از آسیب‌های فردی و گروهی عبور می‌کند بلکه جامعه‌ای توانمند و پویا را نیز می‌سازد.

رئیس هیات ورزش‌های همگانی خوزستان به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته این هیات اشاره کرد و گفت:‌ استعدادیابی و پرورش و توسعه ورزش در بین مردم از رویکردهای اصلی و اساسی هیات ورزش‌های همگانی در استان است و برای این مهم تلاش‌های زیادی در حال انجام است. از ابتدای شیوع بیماری کرونا در کشور و استان با اطمینان می‌توان گفت که فدراسیون ورزش‌های همگانی کشور و به تبع آن نیز هیات ورزش‌های همگانی استان بیشترین برنامه‌های ورزشی را با مشارکت شهروندان خوزستانی انجام داده است ‌و می‌توان گفت با وجود همه محدودیت‌های اجتماعی، ورزش وارد خانه و خانواده‌های خوزستانی‌ها شد.

وی عنوان کرد: توسعه و ترویج ورزش برای اقشار مختلف از سنین خردسالی تا کهنسالی باعث نشاط اجتماعی، ظهور استعدادهای جدید و بالا رفتن سطح سلامت جامعه می‌شود و ما عمل کردن در این حوزه را یک کار معنوی برای خود می‌دانیم.

حاجتی به  طرح "آوای ورزش در همسایگی" اشاره کرد و گفت: استان خوزستان با ۵۱ ایستگاه و استفاده از ۳۰ مربی در رشته‌های مختلف ورزشی تا پایان آذرماه میزبان مردم شریف خوزستان است که ساعتی را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ورزش بپردازند و در این شرایط کم تحرکی، کمکی به بخش بهداشت و درمان کرده باشد.

حاجتی افزود: امروز با همکاری و مشارکت تیپ ۹۲ زرهی ارتش جمهوری اسلامی، آیین افتتاح طرح آوای ورزش در همسایگی انجام و رسما این برنامه طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته در کلیه نقاط استان خوزستان انجام خواهد شد.

وی بیان کرد: ارتش جمهوری اسلامی همیشه در بالاترین سطح آمادگی جسمانی و دفاعی بوده است و این نشان از اهمیت ورزش در این سازمان مهم و حافظ منافع ملت دارد که با همگرایی این مهم برای خانواده‌های این عزیزان نیز برنامه‌ریزی شد.

رئیس هیات ورزش‌های همگانی خوزستان گفت: همزمان با این مراسم در اهواز، آیین افتتاح طرح آوای ورزش در شهرستان‌های اندیمشک، بندر ماهشهر، امیدیه، شوشتر، دزفول و رامشیر به اجرا درآمد که امیدوارم مردم شریف خوزستان با مشارکت فعال در این طرح، به سلامت و نشاط خود بیش از گذشته اهمیت دهند.

انتهای پیام