• دوشنبه / ۲۸ مهر ۱۳۹۹ / ۱۹:۰۳
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: 99072820823
  • خبرنگار : 50029

با حضور مدیرکل ورزش و جوانان فارس:

سوت آوای ورزش در ۳۰ مجتمع بزرگ مسکونی فارس به صدا درآمد

سوت آوای ورزش در ۳۰ مجتمع بزرگ مسکونی فارس به صدا درآمد

ایسنا/فارس طرح آوای ورزش در همسایگی پس از انجام مرحله آزمایشی این بار به طور رسمی به مناسبت هفته تربیت بدنی در راستای ایجاد نشاط مردم و جلوگیری از کم تحرکی همزمان با سراسر کشور در ۳۰ مجتمع مسکونی فارس آغاز شد.

عباس حاجی‌زاده، مدیرکل ورزش و جوانان فارس دوشنبه ۲۸ مهر در حاشیه آغاز این طرح در جمع خبرنگاران، ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول و قدرانی از شهروندان شیرازی به جهت شرکت در برنامه‌های ورزشی با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی اظهار کرد: شیوع کرونا باعث شد که مردم در منازل خود مانده و سبب پایین آمدن نشاط اجتماعی شده و شاهد افزایش چاقی و کم تحرکی باشیم.

وی بیان کرد: به همین دلیل رویکرد وزارت ورزش و جوانان براین شد اجرای برنامه‌ها را به سمتی ببریم که بتوانیم، ورزش را قابل دسترس تر کنیم که در این راستا طرح‌های مختلفی پیش بینی و طرح آوای ورزش در همسایگی به عنوان یکی از طرح های موفق توسط فدراسیون ورزش های همگانی اجرایی شد.

حاجی زاده گفت: هیئت ورزش‌های همگانی فارس که یکی از هیات‌های موفق استان بوده و در سطح کشور نیز حرف برای گفتن دارد توانست این طرح را در مرحله آزمایشی بخوبی اجرا کند و به مناسبت هفته تربیت بدنی نیز شاهد افتتاح رسمی آن هستیم.

وی با تاکید بر اینکه طرح ورزش در همسایگی باعث ایجاد نشاط و شادابی اجتماعی در همه خانواده‌ها شده، عنوان کرد:  آمادگی این را داریم که در سطح مجتمع‌های بزرگ مسکونی استان فارس مربیانی توسط هیات ورزش‌های همگانی اعزام کنیم تا مردم حداقل یک ساعت در روز به ورزش پرداخته و شاداب باشند.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس در بخش دیگری از سخنان خود گفت:  کرونا اگر سختی‌هایی داشت اما باعث تغییر در نگاه ورزش شد به طوری که در آن خلاقیت ایجاد کردیم و با اجرای طرح‌هایی همانند ورزش در همسایگی دسترسی مردم به ورزش را راحت تر کردیم.

حاجی زاده با تاکید بر اینکه امروز مردم نیازمند نشاط و شادابی هستند، افزود: هیچ پدیده‌ای جز ورزش نشاط و شادابی ایجاد نمی‌کند و با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی آماده توسعه ورزش همگانی هستیم.

سیروس پاکفطرت، رئیس هیئت ورزش‌های همگانی فارس نیز افزود: طرح آوای ورزش در همسایگی یکی از طرح‌های ملی است که در مردادماه امسال به مدت سه هفته به صورت آزمایشی در کشور اجرا شد و در آن مرحله نیز در ۱۵ مجتمع مسکونی استان فارس و شهر شیراز که جمعیت بیشتری داشتند با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی اجرا شد.

وی با بیان اینکه این طرح در هفته تربیت بدنی به طور رسمی فعال شد و به مدت دو ماه ادامه دارد، خاطرنشان کرد: سهم استان فارس در این طرح ۳۰ مجتمع مسکونی است و اگر استقبال شود امکان افزایش آن وجود دارد.

رئیس هیئت ورزش‌های همگانی فارس بیان کرد: آماده‌ایم مربیان رایگان به مجتمع‌های مسکونی اعزام کرده تا در محیط مسکونی خود بتوانند ورزش را به صورت صبحگاهی و یا عصرگاهی اجرا کنند.

سیروس پاک فطرت بیان کرد: شیوع کرونا باعث تعطیلی باشگاه‌های ورزشی و اجتماع‌های بیرون شده است و به منظور جلوگیری از بیرون رفتن مردم از خانه ، با اجرای طرح ورزش در همسایگی ،امیدواریم در ارتقاء سطح سلامت خانواده‌ها تاثیرگذار باشیم.

به گزارش ایسنا، در مراسم آغاز طرح آوای ورزش در همسایگی از اعضای استان فارسی تیم ملی طناب زنی و مربیان ورزشی که در مرحله نخست آزمایشی این طرح همکاری داشتند، تجلیل شد.

اجرای برنامه نمایشی رو پایی توپ توسط طهماسبی از ورزشکاران شیرازی و  تیم طناب زنی توجه  حاضرین را بخود جلب کرد. حضور صدا و سیما،خبرنگارن، عکاسان و رسانه‌ها نیز بر اهمیت و ضرورت این طرح افزود.

انتهای پیام