• دوشنبه / ۲۸ مهر ۱۳۹۹ / ۲۲:۳۷
  • دسته‌بندی: سینما و تئاتر
  • کد خبر: 99072820880
  • منبع : روابط عمومی برنامه

این کارگردان همچنان در یزد فیلم می سازد

«رقیه توکلی» با اشاره به این که فیلم تازه‌اش، درباره صمیمت مردم یزد در سال‌های جنگ است، گفت: از ساخت فیلم «مهران» انرژی زیادی گرفتم.

به گزارش ایسنا، نشست معرفی فیلم «مهران» به کارگردانی «رقیه توکلی» با حضور گروهی از عوامل این فیلم و با حضور آنلاین «رقیه توکلی» کارگردان فیلم، با اجرای «محمدرضا مقدسیان» در خانه اجرایی جشنواره فیلم کودک و نوجوان در تهران برگزار شد.

بر اساس این خبر، در این نشست «رقیه توکلی» کارگردان این فیلم در تماس تصویری گفت: دلم می‌خواست در آنجا حضور داشته باشم زیرا امشب اولین اکران فیلم «مهران» بود، اما به خاطر شیوع ویروس کرونا نتوانستم که در کنارتان باشیم. همیشه دلم می‌خواست فیلم هایم را در یزد بسازم، به این که فیلم‌ام دفاع مقدسی یا مخصوص کودکان و نوجوانان باشد فکر نمی‌کردم، فقط  هدفم نشان دادن شهر یزد بود.

او ادامه داد: واقعیتی وجود دارد و آن این که یزد در زمان جنگ شهر ایمن بوده است و مهاجران زیادی به این شهر آمده‌اند و حالا نیز همان مهاجران در یزد مانده‌اند. در زمان جنگ مردم شهر من، مهمان‌نواز بودند و به مردم جنگ‌زده کمک می‌کردند. سعی کردم سادگی و صمیمیتی که در خانه‌ها و خانواده‌های ایرانی وجود دارد به تصویر بکشم و فکر می‌کنم در این زمینه درست عمل کرده‌ام.

او تأکید کرد: اصلا به دنبال این نبودم که برچسبی به فیلم‌هایم بزنم تا کمک سازمان‌های مختلف را جذب کنم و کاملا دلی به سراغ  ساختن فیلمی با این موضوع رفتم.

رقیه توکلی در ادامه نشست در تماسی تصویری، با اشاره به اینکه بحثی که همیشه در میان بچه‌های فیلم کوتاه وجود دارد، این است که نباید  با ساخت فیلم کوتاه، به فیلم بلند ساختن برسند، گفت: همچنان فیلم کوتاه خواهم ساخت و شاخه آن را در سینما جدا می‌دانم. این فیلم را با عوامل یزدی با دل و جان بدون حمایت هیچ ارگانی ساختیم و تنها دلمان به حمایت‌های بنیاد فارابی گرم بود.فیلمنامه بعدی من در فضای کودک و نوجوان نیست اما بازیگران اصلی من کودکان و نوجوانان است.

او ادامه داد: از ساخت فیلم «مهران» بسیار انرژی گرفته‌ام و دوست دارم باز هم در این حوزه فیلم بسازم.

کارگردان «مهران» گفت: تا  زمانی که جوان هستم، می‌خواهم تجربه کنم و فیلم‌های جدید و خوب بسازم، قطعا فیلم‌های بعدی من همچنان در شهر یزد فیلمبرداری خواهند شد.

او در بخشی دیگر از این نشست گفت: از فرشاد رضایی که در نوشتن فیلمنامه به من بسیار کمک کرد، تشکر می‌کنم زیرا تاثیر بسیار زیادی بر کیفیت کار گذاشت.

«مجید عظیم‌نیا» دستیار کارگردان،شیما عرب‌شاهی بازیگر از دیگر حاضران این نشست بودند.

انتهای پیام