• سه‌شنبه / ۲۹ مهر ۱۳۹۹ / ۰۹:۴۱
  • دسته‌بندی: البرز
  • کد خبر: 99072921058
  • خبرنگار : 50024

۷ خیابان کرج پیاده‌راه می‌شود

۷ خیابان کرج پیاده‌راه می‌شود

ایسنا/البرز عضو شورای شهر کرج گفت: مطالعات ایجاد پیاده راه در هفت خیابان اصلی شهر به پایان رسیده است.

عباس زارع در گفت و ‌گو با ایسنا با اشاره به تدوین سند جامع محلات کرج اظهار کرد: تمامی محلات کرج در این سند شناسایی شده و روی نقشه مشخص شده‌اند.

وی با اشاره به درجه بندی محلات در سند جامع محلات ادامه داد: بر اساس این سند محلات کرج به محلات جدید، با سن کم و قدیمی تقسیم بندی شده است.

این مسئول با بیان اینکه تدوین چند سند دیگر از طریق شورای پنجم در حال پیگیری است، افزود: شاید عمر شورای پنجم به  اجرای تمامی این سندها نرسد ولی شهروندان در طول سال‌های آتی از نتایج آن بهره مند خواهند شد.

وی از تدوین اسناد جامع بهسازی منطقه خلج آباد و کلاک پایین به عنوان بخشی از اقدامات صورت گرفته در شورای پنجم نام برد و گفت: مراحل اجرای طرح بهسازی خلج آباد شروع شده و سند بهسازی کلاک پایین هم در مرحله تصویب قرار دارد.

این مسئول اضافه کرد: بدون شک نتیجه تدوین این سندها طی ۱۰ تا ۱۵ سال آینده در شهر نمود پیدا می کند.

زارع در ادامه به پیگیری طرح پیاده راه سازی و پیاده محوری در کرج اشاره کردو توضیح داد: در این طرح هفت خیابان اصلی شهر جهت ایجاد پیاده راه مورد مطالعه قرار گرفته اند که خیابان اصلی رجایی شهر، خیابان المهدی حصارک و خیابان شریعتی عظیمیه بخشی از آنها است.

وی اضافه کرد: بدیهی است با افزایش تعداد عابرینی که در خیابان‌های نام برده در تردد هستند، به پویایی و نشاط کرج اضافه می شود.

عضو شورای شهر کرج در پایان با تاکید بر اینکه در کنار توجه به مشکلات و نیازهای فرهنگی شهر باید به معضلات اجتماعی نیز نگاه ویژه‌ای داشت، گفت: باید نوع و پراکندگی آسیب‌های اجتماعی در محلات مختلف کالبد شکافی شود تا بتوانیم برای کنترل آنها اقدامات لازم را اجرایی کنیم.

انتهای پیام