• سه‌شنبه / ۲۹ مهر ۱۳۹۹ / ۱۲:۰۰
  • دسته‌بندی: عمران و اشتغال
  • کد خبر: 99072921287
  • خبرنگار : 71263

بازنشستگی موقتی ایرباس‌های غول پیکر قطر ایرویز

بازنشستگی موقتی ایرباس‌های غول پیکر قطر ایرویز

شرکت هواپیمایی قطر ایرویز حداقل تا دو سال آینده از هواپیماهای سوپرجامبوی A۳۸۰ ایرباس خود استفاده نخواهد کرد.

به گزارش ایسنا، این شرکت هواپیمایی دولتی ۱۰ فروند ایرباس A۳۸۰ خود را به دلیل پیامدهای نابودکننده ویروس کرونا بر تقاضای سفرهای هوایی، پارک کرده است.

اکبر الباکر، مدیرعامل قطر ایرویز در یک کنفرانس آنلاین گفت: تصور نمی کنیم هواپیماهای A۳۸۰ را حداقل تا چند سال آینده استفاده کنیم. وی در ژوئن گفته بود که این هواپیماها حداقل تا اواسط سال آینده بلااستفاده خواهند ماند.

این شرکت هواپیمایی قصد دارد بازنشستگی هواپیماهای A۳۸۰ را از سال ۲۰۲۴ که قدیمی ترین سوپرجامبو ۱۰ ساله می شود، آغاز کند.

باکر گفت: هواپیماهای سوپرجامبوی A۳۸۰ زمانی به فعالیت بازخواهند گشت که این شرکت نرخ رشد سال ۲۰۱۹ را مشاهده کند.

صد مقصدی که این شرکت هواپیمایی در حال حاضر به آنها پرواز دارد، به دلیل موج جدید شیوع ویروس کرونا در اروپا و محدودیتهای سفر، ۲۵ مقصد کمتر از برنامه هستند.

مدیرعامل قطرایرویز از رقیبانی که همچنان از هواپیمای A۳۸۰ استفاده می کنند انتقاد و اظهار کرد :در حال حاضر تقاضای کافی وجود ندارد و بنابراین قیمتها پایینتر می روند.

ایرفرانس هواپیماهای A۳۸۰ خود را امسال بازنشسته کرد و بریتیش ایرویز و کانتاس بوئینگ ۷۴۷ را در نتیجه سقوط سفرهای هوایی بازنشسته کرده اند.

بر اساس گزارش رویترز، شرکت اتحاد ایرویز در حال بررسی این است که آیا ناوگان A۳۸۰ خود را دوباره به فعالیت برگرداند یا خیر در حالی که امارات که بزرگترین ناوگان هواپیماهای سوپرجامبو را دارد، پرواز با شماری از آنها را ازسرگرفته است.

انتهای پیام