• سه‌شنبه / ۲۹ مهر ۱۳۹۹ / ۱۳:۱۸
  • دسته‌بندی: سمنان
  • کد خبر: 99072921410
  • منبع : نمایندگی سمنان

رشد ۱۱۰ درصدی اشتغال در معادن استان سمنان

رشد ۱۱۰ درصدی اشتغال در معادن استان سمنان

ایسنا/سمنان معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از رشد ۱۱۰ درصدی اشتغال در معادن این استان در 6 ماهه امسال خبر داد.

محمد فروهر 29مهرماه در جلسه کارشناسی شورای معادن استان با اعلام این خبر اظهار کرد: در 6 ماه ابتدایی امسال زمینه اشتغال ۱۴۵ نفر در بخش معادن استان فراهم شده است که در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته ، ۱۱۰ درصد افزایش داشته است.

وی تصریح کرد: طی این مدت ۲۱ فقره پروانه بهره‌برداری در حوزه معدن با سرمایه‌گذاری ۹۳ میلیارد ریال در این استان صادر شده است، که در مقایسه با مدت مشابه آن در سال ۹۸ ، از نظر تعداد ۵۰ درصد و از نظر سرمایه گذاری صورت گرفته ۵۳ درصد رشد را شاهد هستیم.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان با بیان اینکه در نیمه نخست امسال ، ۴۸ فقره مجوز معدنی در استان صادر شده است افزود: از این تعداد مجوز ، ۲۱ فقره پروانه بهره برداری ، ۱۸ فقره پروانه اکتشاف و ۹ فقره گواهی کشف با هزینه عملیات اکتشاف بالغ بر ۲۳ میلیارد ریال است.

فروهر اضافه کرد:‌ استان سمنان با استخراج سالانه ۲۱ میلیون تن انواع مواد معدنی یک استان مستعد از نظر منابع معدنی همچون: سیلیس، آهک ، گچ ، سولفات سدیم، نمک ، منگنز، آهن، مس و ...است .

وی یادآوری کرد: در حال حاضر ۶۲۶ معدن در استان دارای پروانه بهره برداری است که بیش از ۵۸۰ میلیون تن ذخیر قطعی این معادن است.

انتهای پیام