• سه‌شنبه / ۲۹ مهر ۱۳۹۹ / ۱۴:۳۶
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 99072921539
  • خبرنگار : 50240

واژگونی‌ در جاده‌های همدان ۸ درصد بیشتر از میانگین کشوری

واژگونی‌ در جاده‌های همدان ۸ درصد بیشتر از میانگین کشوری

ایسنا/همدان رئیس پلیس راه استان همدان گفت: تصادفات واژگونی در جاده‌های همدان هشت درصد بیشتر از میانگین کشوری بوده و عمده علت آن خواب‌آلودگی است.

سرهنگ رضا عزیزی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: به علت اینکه جاده‌های استان همدان بزرگراه است، بیش از میانگین کشوری خواب‌آلودگی در آن اتفاق می‌افتد.

وی ادامه داد: در جاده‌های دوطرفه رانندگان بیشتر مراقب روبرو هستند، استراحت می‌کنند و در نتیجه خواب‌آلودگی کاهش می‌یابد اما در بزرگراه با حالت نیمه هوشیار رانندگی می‌کنند.

عزیزی با بیان اینکه صبح امروز -سه شنبه ۲۹ مهرماه- یک دستگاه وانت نیسان با خودروی کامیون در کیلومتر ۱۰ اتوبان ساوه به همدان برخورد و راننده کامیون فوت کرد، گفت: علت این حادثه خواب‌آلودگی راننده وانت نیسان بوده است.

وی توضیح داد: هموطنان اگر می‌خواهند سالم به مقصد برسند باید حین رانندگی هوشیاری کامل داشته باشند و پس از دو ساعت رانندگی ۱۵ دقیقه استراحت کنند و ترجیحاً از خودرو خارج شوند در غیر این صورت و با سطح هوشیاری پایین قطعاً دچار حادثه می‌شوند.

عزیزی با اشاره به اینکه ساعت ۱۳ روز گذشته -دوشنبه ۲۸ مهرماه- نیز در محور اراک به قهاوند یک حادثه در اثر خواب آلودکی اتفاق افتاد، بیان کرد: این تصادف نیز بر اثر خواب‌آلودگی راننده خودروی سمند به وقوع پیوست و منجر به فوت راننده شد و سه مجروح بر جای گذاشت.

وی با بیان اینکه هر چقدر جاده‌ها خلوت و بازتر باشند، تصادفات افزایش می‌یابند، شرح داد: سرعت بالا و دقت پایین علت اصلی این موضوع است همچنین احساس خطر در رانندگان کاهش پیدا کرده و احساس امنیت بیش از حد در جاده‌ها مشکل ایجاد می‌کند.

انتهای پیام