• سه‌شنبه / ۲۹ مهر ۱۳۹۹ / ۱۵:۴۶
  • دسته‌بندی: سمنان
  • کد خبر: 99072921625
  • منبع : نمایندگی سمنان

صدور 73 مجوز مشاغل خانگی صنایع‌دستی در استان سمنان

صدور 73 مجوز مشاغل خانگی صنایع‌دستی در استان سمنان

ایسنا/سمنان سرپرست معاونت صنایع‌دستی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان از صدور 73 مجوز مشاغل خانگی صنایع‌دستی در 6 ماهه نخست امسال خبر داد.

علی اکبر زارعی 29 مهر ماه 1399 با اعلام این خبر افزود: 42 مجوز تولید انفرادی و سه مجوز تولید کارگاهی نیز در نیمه نخست امسال صادر شد.

او از صدور 31 کارت شناسایی برای هنرمندان صنایع‌دستی این استان خبر داد و گفت: پنج هزار و 400 هنرمند صنایع‌دستی در استان سمنان و در 42 رشته صنایع‌دستی مشغول فعالیت هستند.

زارعی خاطرنشان کرد: 920 هنرمند صنایع‌دستی استان سمنان تحت پوشش بیمه قرار دارند و در استان سمنان 56 کارگاه تولیدی و 19 شرکت تعاونی فعال است.

سرپرست معاونت صنایع‌دستی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان، از وجود سه خانه صنایع‌دستی در این استان خبر داد و خاطرنشان کرد: همچنین در حال حاضر سه فروشگاه صنایع‌دستی فعال در شهرستان‌های این استان به عرضه تولیدات هنرمندان صنایع دستی می‌پردازند.

زارعی با اشاره به کیفیت بالای تولیدات صنایع‌دستی در این استان اضافه کرد: در همین راستا شش اثر صنایع‌دستی این استان در سال گذشته موفق به دریافت نشان ملی مرغوبیت شده است.

انتهای پیام