• سه‌شنبه / ۲۹ مهر ۱۳۹۹ / ۱۶:۱۹
  • دسته‌بندی: البرز
  • کد خبر: 99072921657
  • خبرنگار : 50022

تمامی آموزش‌ها در همه دانشکده‌های دانشگاه علوم پزشکی البرز غیر حضوری است

تمامی آموزش‌ها در همه دانشکده‌های دانشگاه علوم پزشکی البرز غیر حضوری است

ایسنا/البرز معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: در حال حاضر با توجه به وضعیت بحرانی استان تمامی آموزش‌ها در تمامی دانشکده‌ها به صورت غیر حضوری برگزار می‌شود.

دکتر شهروز یزدانی روز سه شنبه ۲۹ مهرماه در مورد شرایط آموزشی در وضعیت بحران کرونا گفت: طی سه هفته گذشته با توجه به وضعیت قرمز شیوع کرونا  در البرز و با توجه به تصمیمات ستاد کرونا و ابلاغیه های بالادستی قرار بر این شد  که کلیه آموزش‌ها به جز  آموزش کارورزان و دستیاران به صورت غیر حضوری انجام شد.

به گزارش ایسنا، وی تصریح کرد: هیچ  دانشجویی  به جز کارورزان و دستیاران  در هیچکدام از دانشکده ها در سه هفته ی اخیر آموزش حضوری نداشته اند.

یزدانی ادامه داد: کارورزان و دستیاران عملا جزیی از کادر درمان دانشگاه محسوب می‌شوند و همان طور که سیستم بهداشت و درمان در این وضعیت تعطیلی ندارند و ابلاغیه ای نیز در خصوص عدم فعالیت کاروزان و دستیاران به دانشگاه های علوم پزشکی  ابلاغ نشده است   این عزیزان  در کنار کادر درمان  مشغول آموزش و همچنین ارائه خدمت هستند.

وی در خصوص کارآموزان دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: با توجه به تصمیم ستاد کرونای استان و دانشگاه قرار بر این شد کارآموزان در این شرایط در محل های کارآموزی خود حضور نداشته باشند تا میزان مواجهه  با این بیماری کاهش یابد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی البرز در خصوص آموزش رشته دندانپزشکی گفت : طی سه هفته گذشته تنها یک جلسه آموزش حضوری  اختیاری  با حضور کارورزان ( دانشجویان ترم ۱۱ و ۱۲ )  رشته ی دندانپزشکی در این دانشکده برگزار شده است  که در حال حاضر با توجه به تصمیم ستاد کرونای دانشگاه این گروه نیز از آموزش حضوری خارج شده است.

یزدانی با اشاره  به اطلاعیه منتشر شده از سوی دبیر آموزش شورای دندانپزشکی وزارت بهداشت تصریح کرد: دانشکده دندانپزشکی نیز جزئی از مراکز بهداشتی و درمانی محسوب می شود و فعالیت این دانشکده در دوران کرونا منع قانونی ندارد چرا که همان گونه که به اورژانس پزشکی نیاز است  به اورژانس دندانپزشکی  جهت ارائه خدمات دندانپزشکی  در دوران کرونا نیز احتیاج است.

معاون آموزشی ادامه داد: اساتید و اعضای هیات علمی در دانشکده دندانپزشکی حضور دارند و خدمات را به مردم شریف ارائه می دهند.

وی ادامه داد : تا کنون هیچ ابلاغیه بالادستی در خصوص منع فعالیت کارورزان و دستیاران دندانپزشکی در دوران کرونا صادر نشده است اما با توجه به صلاحدید دانشگاه و تصمیم گیری در ستاد کرونای دانشگاه در حال حاضر آموزش حضوری در هیچ رده و گروهی در دانشکده دندانپزشکی انجام نمیشود ولی به  محض اینکه از پیک کرونا در استان  خارج شویم و شرایط کمی تغییر کند  در خصوص آموزش دانشجویان ترم ۱۱ به بالا ( کارورزان ) تصمیم گیری های لازم اتخاذ می شود.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی البرز در پایان گفت: در حال حاضر با توجه به وضعیت بحرانی استان تمامی آموزش‌ها در تمامی دانشکده‌ها به صورت غیر حضوری برگزار می‌شود.

انتهای پیام