• سه‌شنبه / ۲۹ مهر ۱۳۹۹ / ۲۲:۵۲
  • دسته‌بندی: ایلام
  • کد خبر: 99072921831
  • منبع : نمایندگی ایلام

استاندار ایلام:

با وحدت و همدلی از شرایط موجود عبور خواهیم کرد

با وحدت و همدلی از شرایط موجود عبور خواهیم کرد

ایسنا/ایلام استاندار ایلام گفت: همدلی و تعامل سازنده باعث هم افزایی در امور شده است و همکاری و همراهی مجموعه‌ دستگاه‌های حکومتی در استان قابل تقدیر است

قاسم سلیمانی‌دشتکی در شست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان ضمن ارائه گزارشی از دیدارها و رایزنی های دیروز با مقامات ارشد کشوری، گفت: به اتفاق نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی دیدار های بسیار خوبی در پیگیری خواسته ها و مطالبات مردمی با سه وزیر صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی و دبیر هیئت دولت و چند سرمایه‌گذار داشتیم که دستاوردهای مثبتی برای استان در پی داشت.

وی در ادامه گفت: بطور نمونه در دیدار با وزیر صمت موفق شدیم مجوز ۵۰ میلیارد تومان اضافه بر سهم دیگر استان ها در تسهیلات تبصره ۱۸ برای استان جذب کنیم.

سلیمانی‌دشتکی در ادامه ضمن تشکر از همراهی خوب نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در پیگیری امور مربوط به استان، گفت: خوشبختانه امروز وحدت و همدلی بسیار خوبی در استان وجود دارد و تداوم این همگرایی منتج به حصول بیشتر منافع عمومی مردم استان خواهد شد.

وی در ادامه با عنوان این مطلب که مجموعه دستاوردهای مثبت ایجاد شده در استان محصول عملکرد نظام است، تاکید کرد: اتفاقات خوبی که امروز در حوزه های مختلف امنیتی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و در بخش‌هایی متنوعی چون نفت و گاز و پتروشیمی، کشاورزی و آب و خاک و جنگل، راه و ... افتاده صرفا عملکرد دولت نیست بلکه حاصل وحدت و همدلی و همراهی مردم و مسئولان بوده که منتج به این هم افزایی شده اشت. 

وی افزود: بطور مثال در حوزه محرومیت زدایی شاهد تلاش بی وقفه و شبانه روزی بسیج و سپاه در کنار دیگر کارگزاران نظام هستیم و یا در ستاد اقتصاد مقاومتی و رفع مسائل و موانع تولید و کمیسیون های کارگری شاهد تلاش و پای کار بودن دستگاه‌ قضا و نیروی های انتظامی و امنیتی در کنار دیگر مجموعه ها هستیم.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره‌ به برخی نقدها به عملکرد مثبت دولت در استان گفت: معمولا نقد بر ضعف‌ها مرسوم بوده است اما امروز گاهی اوقات می بینیم برخی جوری عمل می کنند که نبایست دستاوردهای مثبت این دولت که دستاورد نظام است، گفته شود و این جای تامل دارد!

وی در ادامه گفت: بطور مثال برخی گزارش مرکز آمار ایران بعنوان مرجع رسمی اعلام نرخ بیکاری که وضعیت استان را به نسبت دیگر استان ها در کاهش بیکاری مطلوب تر دیده است قبول ندارند در حالیکه همان افراد به دیگر گزارش همین مرکز استناد کرده و با آن عملکرد دولت در استان را زیر سوال می برند!

وی افزود: البته ما هیچگاه منکر وضعیت آمار بالای بیکاری جوانان و تحصیل کردگان در استان نبوده ایم اما نبایست مجموعه زحمات کارگزاران نظام در رفع مشکلات مردمی را با نوع نگاه شخصی و بعضا جناحی زیر سئوال برد.

استاندار ایلام شرایط امروز کشور را خاص عنوان کرد و گفت: امروز هم در شرایط سخت تحریمی و کرونایی هستیم بطوریکه دشمنان‌ نظام و کشور حتی با دارو و درمان بصورت ظالمانه ای برخورد کرده اند و در این شرایط جنگ اقتصادی و روانی همه بایست ید واحده‌ در رفع مسائل و مشکلات بوده و در صف تقابل با دشمن در کنار هم باشیم.

وی ادامه داد: به حول و قوه الهی با وحدت و همدلی از این شرایط سخت نیز عبور خواهیم کرد و دشمنان آرزوی شان را به گور خواهند برد.

وی باعنوان این مطلب که از انتقاد سازنده استقبال می کنیم، اما توهین و تخریب نه!، اظهار داشت: از انتقاد سازنده استقبال می کنیم اما انتظار هست در کنار انتقادات راهکار نیز ارائه شود و به دستاوردها نیز اشاره گردد و البته اینجا لازم می دانم از همه نقدهای دلسوزانه که به قصد کمک و نیت خیر صورت می گیرد تشکر کنم.

سلیمانی‌دشتکی در بخش دیگری از صحبت های خود به وضعیت نگران کننده کرونا در استان و کشور اشاره داشت و خاطر نشان کرد: امروز کرونا هم در استان و هم در کشور به اوج خود رسیده است.

وی در ادامه با اشاره به تلاش های شبانه روزی ستاد ملی و استانی کرونا، گفت: بارها و بارها در جلسات مختلف حرف اول اخر ما جدی گرفتن خطر کرونا توسط مردم و مسئولان بوده است و در این بین روزی نبوده که این هشدارها را با حدت و شدت بالا اعلام نکنیم اما شواهد و قرائن نشان می دهد که به طور کامل دستورالعمل ها و پروتکل‌های بهداشتی در بین جامعه اجرایی نشده است که امروز شاهد این وضعیت خطرناک در استان و کشور هستیم.

وی افزود: در زمان بازگشایی مدارس به صراحت هشدارها و دغدغه های را درخصوص رعایت دستورالعمل ها و پروتکل‌های بهداشتی اعلام کردیم اما امروز بایست شاهد جان باختن چند معلم در استان باشیم و این بسیار ناراحت کنند و غم انگیز است. 

گفتنی است که در این نشست اعلام شد که عملکرد استان ایلام با ۱۳۶ میلیارد تومان درخواست تسهیلات و ۹۰ میلیارد و ۵۰۹ میلیون تومان پرداخت با اختلاف بالا در اعطای تسهیلات حمایتی از آسیب دیدگان کرونا در کشور اول است.

انتهای پیام