• چهارشنبه / ۳۰ مهر ۱۳۹۹ / ۱۰:۰۲
  • دسته‌بندی: فرامنطقه ای
  • کد خبر: 99073022034
  • خبرنگار : 71129

تیراندازی سربازان نیجریه به سوی معترضان

تیراندازی سربازان نیجریه به سوی معترضان

سربازان ارتش نیجریه به سوی معترضانی که علیه خشونت یگان ویژه ضد سرقت در این کشور دست به راهپیمایی اعتراضی زده بودند، تیراندازی کرد و در جریان این تیراندازی دو نفر هدف قرار گرفتند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، هزاران تن از مردم نیجریه دو هفته است که در اعتراض به خشونت پلیس دست به راهپیمایی سراسری زده‌اند و این بار روز سه شنبه نیروهای ارتش در منطقه "لکی" در لاگوس به سوی معترضان تیراندازی کردند.

گروه‌های حقوق بشری مدت‌هاست که پلیس نیجریه را به آزار و اذیت، شکنجه و قتل متهم کرده‌اند. این یگان ۱۱ اکتبر منحل شد اما اعتراضات همچنان ادامه دارد و معترضان خواستار تغییرات اساسی در پلیس هستند.

یکی از شاهدان گفته است: ارتش به سوی معترضان شلیک کرد. خودم دیدم که به یک یا دو نفر از معترضان گلوله برخورد کرد.

از سرنوشت این دو تن اطلاعی در دست نیست. عفو بین‌الملل گفته که دست کم ۱۵ تن از زمان آغاز اعتراضات در نیجریه کشته شده‌اند.

ارتش نیجریه در پستی توئیتری نوشت که هیچ سربازی در تیرندازی سه شنبه شب در لکی نبوده است.

همچنین فرماندار لاگوس نیز تصاویری از خودش حین بازدید از مصدومان در بیمارستان، در توئیتر منتشر کرد و نوشت: ۲۵ تن بابت جراحات سطحی تحت درمان هستند،‌ دو تن در بخش آی.سی.یو هستند و سه تن هم ترخیص شده‌اند.

دولت ایالتی لاگوس اعلام کرده که تحقیقاتی را درباره این تیراندازی آغاز کرده است.

این خبر در حالی منتشر شده که یک عکاس گفته بیش از ۲۰ سرباز در عوارضی لکی مستقر شده و به سوی معترضان تیراندازی کردند که در جریان آن دو تن مورد اصابت گلوله قرار گرفتند.

یک شاهد دیگر گفته که سربازان به سوی معترضان یورش برده و به سوی آنها تیراندازی کردند.

رئیس جمهوری نیجریه نیز روز سه شنبه مذاکراتی را با وزیر دفاع و رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور برگزار کرد تا به بررسی امنیت ملی بپردازد.

انتهای پیام