• چهارشنبه / ۳۰ مهر ۱۳۹۹ / ۱۰:۱۰
  • دسته‌بندی: قزوین
  • کد خبر: 99073022049
  • خبرنگار : 50061

ثبت اثربخشی ضدعفونی‌کننده دانش بنیانی که الکل ندارد

ثبت اثربخشی ضدعفونی‌کننده دانش بنیانی که الکل ندارد

ایسنا/قزوین مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان با بیان اینکه اثربخشی محلول‌های ضدعفونی‌کننده با پایه آب توسط آزمایشگاه‌های مرجع به ثبت رسیده است، گفت: این واحد تولیدی دانش‌بنیان ظرفیت تولید روزانه ۳۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی‌کننده را دارد و این میزان تا سه برابر نیز قابل‌افزایش است.

فرید فرخ‌نیا، در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: محلول ضدعفونی‌کننده با پایه آب را با نشان تجاری «توژل» ثبت کردیم، اثربخشی این محلول توسط آزمایشگاه‌های مرجع به ثبت رسیده است و در پی آن از وزارت بهداشت کد فرآورده دارویی دریافت کردیم، از جانب پارک علم و فناوری و معاونت غذا و دارو، حمایت‌های معنوی و تبلیغاتی از این شرکت دانش‌بنیان انجام شد و پس از چهار ماه موفق به دریافت مجوز شدیم.

فرخ‌نیا خاطرنشان کرد: در این واحد تولیدی هشت نفر به‌صورت مستقیم مشغول به کار هستند؛ علی‌رغم افزایش قیمت مواد اولیه، بطری و برچسب، افزایش قیمت محصول نداشتیم و هدف ما تأمین نیاز بازار و خدمت‌رسانی به مردم است و این واحد تولیدی دانش‌بنیان ظرفیت تولید روزانه ۳۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی‌کننده را دارد و این میزان تا سه برابر نیز قابل‌افزایش است.

وی تصریح کرد: مردم تصور می‌کنند فقط الکل خاصیت ضدعفونی‌کنندگی دارد اما باید بگویم محلول‌های ضدعفونی‌کننده با پایه آب خاصیت ضدعفونی‌کنندگی دارند. این محصول هیچ آسیبی به ریه نمی‌رساند و عارضه پوستی نیز در پی ندارد و علاوه بر آن برای کودکان بالای ۲ ماه و هر رده سنی قابل‌استفاده است.

مدیرعامل شرکت صنایع شیمیایی فرهمند ادامه داد: متأسفانه از سوی برخی از شرکت‌ها، علیه محصولات دانش‌بنیان جوسازی شد ولی باید بگویم که همه ما در یک جبهه هستیم.

وی افزود: تولید این محلول در شهر صنعتی البرز در حال انجام است و در سه بسته ۴۵۰ سی‌سی با قیمت ۱۸ هزار تومان، ۲۵۰ سی‌سی با قیمت ۱۳ هزار تومان و ۶۰ سی‌سی مخصوص کودکان با قیمت ۸۰۰۰ تومان عرضه می‌شود. متقاضیان خرید این محصول می‌توانند این محلول را از فروشگاه‌های سطح استان خریداری کنند و به‌زودی نیز در یکی از سایت‌های فروش مجازی عرضه خواهد شد.

فرخ‌نیا اظهار کرد: در فروشگاه‌های زنجیره‌ای به دلیل دریافت ورودی‌های سنگین نمی‌توانیم محصول خود را عرضه کنیم و از سویی شرایط پرداخت و درصد سودی که می‌گیرند بالاست و توجیه اقتصادی ندارد.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این محصول، در این شرکت دانش‌بنیان مایع جرم‌گیر بدون بو ساختیم که بخارات اسیدی ندارد و به شیرآلات و سینک آسیب نمی‌رساند.

مدیرعامل شرکت صنایع شیمیایی فرهمند در پایان گفت: این محلول جرم‌گیر بدون بو قیمت مناسبی دارد و تا ۲ ماه آینده راهی بازار خواهد شد و به علت قیمت مناسب با محصولات موجود در بازار قابل‌رقابت است.

انتهای پیام