• چهارشنبه / ۳۰ مهر ۱۳۹۹ / ۱۲:۰۰
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 99073022231
  • خبرنگار : 50303

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد مشهد خبرداد

ارائه کمک‌ هزینه‌های مالی برای دانشجویان دانشگاه آزاد 

ارائه کمک‌ هزینه‌های مالی برای دانشجویان دانشگاه آزاد 

ایسنا/خراسان رضوی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد مشهد گفت: به دانشجویان دکتری تا سقف ۴۰ میلیون تومان، کارشناسی ارشد ۲۰ میلیون تومان و کارشناسی ۱۰ میلیون تومان وام تعلق می‌گیرد. این وام‌ها با بهره ۱۰ درصد است که دانشجویان می‌توانند توسط دانشگاه به بانک ملی معرفی شوند و از این تسهیلات استفاده کنند. 

محمدعلی علیزاده در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص وام‌های دانشجویی دانشگاه آزاد مشهد، اظهار کرد: دانشگاه آزاد تلاش می‌کند تا همواره از تمام ظرفیت خود برای کمک به دانشجویان استفاده کند. دانشگاه تسهیلات و تخفیف‌های بسیار خوبی آماده کرده است و دانشجویان نگران هزینه‌های شهریه خود نباشند. در سال تحصیلی جاری و باتوجه به شرایط ویژه ایجاد شده به علت کرونا، دانشگاه تلاش کرده است افزایش شهریه بسیار کمی داشته باشد و حتی در برخی از رشته‌ها افزایشی نداشته است. 

وی با اشاره به اینکه دانشجو نباید دغدغه پرداخت شهریه داشته باشد، افزود: بخشنامه جدیدی در ابتداء سال تحصیلی ۱۳۹‪۹_۱۴۰۰ برای کمک هزینه شهریه در دانشگاه آزاد تنظیم شده است که بر اساس این بخش‌نامه تسهیلات و کمک هزینه‌های تحصیلی در ارقام مختلف برای مقاطع مختلف تعیین شده است. وام‌های ضروری ویژه دانشجویان دکتری از منبع صندوق و بانک‌ توسعه و تعاون تامین می‌شود. همچنین از منبع بانک قرضالحسنه در قالب وام‌های مسکن و شهریه تسهیلات خوبی ارائه می‌شود. تسهیلات در نظر گرفته شده موقعیت‌های خوبی هستند که دانشجویان می‌توانند از ‌آن‌ها برای رفع مشکلات مالی دوران تحصیل خود استفاده کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد مشهد ادامه داد: وام‌های دانشجویی شامل کلیه مقاطع کاردانی، کارشناسی، ارشد و دکتری می‌شود و محدودیتی برای دانشجویان جهت دریافت وام وجود ندارد. بر اساس مقطع تحصیلی دانشجویان مبالغ متفاوتی به عنوان وام ارائه می‌شود. برای مثال در مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته و ارشد ناپیوسته می‌توانیم حداکثر تا دو نوبت و تا سقف ۶ میلیون تومان در هر مقطع تحصیلی وام پرداخت کنیم. 

دانشجویان برتر و نمونه کشوری از ۲۰میلیون تومان وام بهره‌مند می‌شوند

علیزاده با اشاره به تعیین مواردی خاص برای دریافت وام، خاطرنشان کرد: برای تولد فرزند دانشجویان متاهل تا ۳میلیون تومان، فوت پدر، مادر، همسر یا فرزند دانشجو تا ۲میلیون تومان، وقوع حادثه برای دانشجو تا ۵میلیون تومان، ابتلاء هریک از اعضاء تحت تکلف دانشجو به بیماری خاص تا سقف ۴ میلیون تومان و برای دانشجویانی که به بیماری‌های خاص و پر هزینه مبتلا می‌شوند تا سقف ۵ میلیون تومان می‌توانیم وام پرداخت کنیم. برای دانشجویان برتر، نمونه کشوری، خلاق و مبتکر تا سقف ۲۰میلیون تومان وام تعلق می‌گیرد. 

ارائه کمک هزینه‌های مالی برای دانشجویان تازه متاهل 

وی بیان کرد: دانشجویانی که قهرمان ورزشی باشند نیز تا سقف ۲میلیون تومان وام دریافت می‌کنند. از آنجایی که تلاش می‌کنیم به دانشجویان توان‌خواه توجه بیشتری کنیم به این گروه از دانشجویان تا سقف ۵ میلیون تومان وام اهدا می‌کنیم. برای ازدواج‌های دانشجویی در مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته و ارشد ناپیوسته تا سقف ۲میلیون تومان، برای دانشجویان کارشناسی پیوسته و دکترای نیمه تخصصی ناپیوسته تا سقف ۸ میلیون تومان و همچنین برای کارشناسی ارشد پیوسته و دکترای پیوسته حداکثر تا سقف ۱۰ میلیون تومان وام تعلق می‌گیرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد مشهد با اشاره به تسهیلات ویژه برای دانشجویان دکتری، تشریح کرد: برای دانشجویان دکتری از یکسری منابع ویژه با عنوان صندوق و همچنین بانک توسعه تعاون تا سقف ۷۰۰ ‪ هزار تومان به صورت ماهانه وام پرداخت می‌شود. برخی از تسهیلات در زمینه مسکن به دانشجویان در هر مقطع تحصیلی فقط یکبار ارائه می‌شود که از محل منابع بانک قرض‌الحسنه مهر ایران تامین می‌شود. این وام بر اساس شهر محل تحصیل ارائه می‌شود. برای مثال در صورتی که دانشجو ساکن تهران باشد تا سقف ۲۵ میلیون تومان و برای کلان شهرهای دیگر مانند مشهد تا سقف ۲۰ میلیون تومان است.

ارائه تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی برای دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد با بهره ۱۰ درصد

علیزاده گفت: برخی از وام‌ها در قالب خود شهریه و در هر نیم سال تحصیلی پرداخت می‌شود که برای مقطع کاردانی و کارشناسی تا سقف یک میلیون تومان، مقطع ارشد ۲میلیون تومان و برای دکتری تا سقف ۵ میلیون تومان است. همچنین تفاهم‌نامه‌هایی با بانک ملی داریم که از این طریق نیز وام‌هایی به دانشجویان و اعضاء هیات علمی تعلق می‌گیرد. برای مثال برای دانشجویان دکتری تا سقف ۴۰ میلیون تومان، کارشناسی ارشد ۲۰ میلیون تومان و کارشناسی ۱۰ میلیون تومان تعلق می‌گیرد. این وام‌ها با بهره ۱۰ درصد است که دانشجویان می‌توانند توسط دانشگاه به بانک معرفی شوند و از این تسهیلات استفاده کنند. 

وی اظهار کرد: دانشجویان دکتری در صورت نیاز به کمک هزینه تحصیلی برای تکمیل پروژه‌های خود، با بررسی دانشگاه و بر اساس اهمیت پژوهش دانشجو می‌تواند از وام‌های صندوق دانشگاه بهره‌مند شود. در صورتی که دانشجو برای انجام پروژه خود نیازمند خدمات آزمایشگاهی باشد می‌تواند از آزمایشگاه دانشگاه استفاده کند و همچنین در صورتی که نیاز به خرید تجهیزات خاصی داشته باشد این تجهیزات تهیه شده و پس از پایان کار پژوهش در اختیار دانشگاه قرار می‌گیرد.

انتهای پیام