• چهارشنبه / ۳۰ مهر ۱۳۹۹ / ۱۲:۱۰
  • دسته‌بندی: یزد
  • کد خبر: 99073022253
  • خبرنگار : 50214

تامین زمین برای شهرک‌سازی در استان یزد تسهیل شد

تامین زمین برای شهرک‌سازی در استان یزد تسهیل شد

ایسنا/یزد مدیر نظام فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد اعلام کرد: براساس مصوبه جدید شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، موضوع تامین زمین برای شهرک‌سازی تسهیل شد.

«محمدرضا بشیری» با اشاره به دستورکارهای مطرح شده در پنجمین جلسه شورای فنی استان که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و سایر اعضا و به صورت مجازی برگزار شد، افزود: با بازنگری دستورالعمل شهرک‌سازی، استفاده از زمین‌های دولتی و زمین‌های که در اختیار بخش خصوصی برای شهرک سازی امکان پذیر شده است.

وی همچنین انواع شهرک‌ها را شامل شهرک‌های مسکونی، تفریحی، گردشگری و شهرک‌های تخصصی از نظر علم و فناوری، سلامت، ورزشی، پشتیبانی و تولیدی اعلام کرد.

مدیر نظام فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی یزد با اشاره به نامه اداره کل بازرسی استان، افزود: براساس قانون برگزاری مناقصه دستگاه‌های اجرایی استان در زمان برگزاری معاملات و دریافت اسناد مناقصه مکلف به دریافت گواهی‌نامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران به عنوان یکی از اسناد مناقصه هستند.

بشیری افزود: این موضوع در راستای صیانت از نیروی کار کشور است به طوری که کلیه پیمانکاران متناسب با نوع فعالیت موظف به رعایت ملاحظات ایمنی، شناسایی مخاطرات و ارزیابی ریسک به کارگیری مسئولان ایمنی  و فراگیری آموزش‌های ایمنی توسط کارگزان و کارفرمایان هستند.

وی خاطرنشان کرد: در این جلسه مقرر شد انجمن شرکت‌های ساختمانی، تاسیساتی و راه‌سازی استان ضمن بررسی مشکلات احتمالی پیمانکاران درخصوص اخذ گواهی نامه مذکور، نتیجه را به معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری و دبیرخانه شورای فنی استان منعکس کنند.

 این مسئول از دیگر دستورکارهای این نشست را طرح نامه اداره کل استاندارد و نامه انجمن صنفی تولیدکنندگان شن و ماسه و بتن آماده استان درخصوص گزارش سه ماهه اول سال ۹۹ در رابطه با کیفیت مصالح ساختمانی داخل استان و نیز رتبه‌بندی تولیدی‌های شن و ماسه و بتن در شش ماهه دوم سال ۱۳۹۸ اعلام کرد و گفت: مقرر شد اداره کل استاندارد اطلاع‌رسانی لازم در خصوص ارسال نتیجه گزارش انجمن مذکور به کلیه دستگاه‌های اجرایی استان و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان جهت لحاظ گزارش مذکور در اجرای طرح‌ها به عمل آورد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمویم سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد، اطلاع‌رسانی اخبار و اطلاع‌رسانی بخشنامه‌های جدید سازمان برنامه و بودجه کشور با موضوع فهرست بهای واحد پایه رشته توزیع نیروی برق سال ۱۳۹۹، موضوع تمدید اعتبار گواهینامه‌های پیمانکاری تا پایان مهر ۱۳۹۹ و تمدید تاریخ انقضای گواهینامه‌های صلاحیت خدمات مشاوره، مدیریت طرح و انفورماتیکی از موضوعات مطرح شده در پنجمین نشست شورای فنی بود. ارائه مصوبات کارگروه پیمان و ضوابط فنی و تصویب آن از دیگر دستور کارهای این نشست بود.

انتهای پیام