• پنجشنبه / ۱ آبان ۱۳۹۹ / ۱۰:۳۰
  • دسته‌بندی: هرمزگان
  • کد خبر: 99080100121
  • منبع : نمایندگی هرمزگان

بزرگ‌ترین عرضه داخلی بورس انرژی کشور صورت گرفت

بزرگ‌ترین عرضه داخلی بورس انرژی کشور صورت گرفت

ایسنا/هرمزگان مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس از بزرگ‌ترین عرضه‌ی تاریخ بورس انرژی توسط این غول پالایشی خبر داد و گفت: با تامین خوراک صنایع پایین دستی به جهش تولید در کشور کمک خواهیم کرد.

محمدعلی دادور صبح امروز(اول آبان ماه) در جمع خبرنگاران در تشریح خبر عرضه‌ی تاریخی این شرکت در بورس انرژی، بیان کرد: شرکت نفت ستاره خلیج فارس به عنوان بزرگ ترین پالایشگاه میعانات گازی جهان به سبب مقیاس تولید و تنوع فرآورده نقشی تعیین کننده در بازار دارد و امروز با عرضه‌ی ۱۴۰ هزار متریک-تن نفتای سبک توانستیم روزی تاریخی را در بورس کشور رقم بزنیم.

وی افزود: تا به حال این حجم از فرآورده در رینگ داخلی به فروش نرسیده بود و امیدواریم همچنان شاهد درخشش ستاره خلیج فارس در آسمان پالایشی کشور باشیم.

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس ادامه داد: این عرضه‌ی تاریخی در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر ایجاد ارزش افزوده‌ی بیشتر و جلوگیری از خام فروشی صورت پذیرفت چرا که نفتای سبک خوراک پتروشیمی‌های کشور است و می تواند با تامین خوراک صنایع پایین دستی به جهش تولید در کشور کمک کند.

وی در پایان اضافه کرد: شرکت نفت ستاره خلیج فارس هم اکنون جایگاهی راهبردی در توازن انرژی کشور و منطقه ایفا می‌کند و ما این وعده را به هموطنانمان می دهیم که علی رغم ایجاد شرایط ویژه به سبب شیوع ویروس کرونا، از تمام ظرفیت‌ها برای ایجاد جهش در تولید استفاده کنیم.

انتهای پیام