• پنجشنبه / ۱ آبان ۱۳۹۹ / ۱۵:۳۵
  • دسته‌بندی: کهگیلویه و بویراحمد
  • کد خبر: 99080100384
  • خبرنگار : 50311

معاون سازمان صمت استان خبر داد

بازرسی از ۱۰۰ واحد صنفی کهگیلویه و بویراحمد طی دو روز/بیش از ۱۰واحد متخلف پلمب شدند

بازرسی از ۱۰۰ واحد صنفی کهگیلویه و بویراحمد طی دو روز/بیش از ۱۰واحد متخلف پلمب شدند

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی دو روز اخیر ۲۰ واحد صنفی متخلف به تعزیرات حکومتی معرفی و ۱۰ واحد صنفی پلمب شدند.

"روح الله باقری" در حاشیه بازدید از بازار یاسوج، افزود: در راستای نظارت، رصد و پایش روزانه بازار، گشت های مشترک ویژه ای را با حضور تعزیرات حکومتی، نماینده دادستانی، بهداشت محیط، بازرسان اتاق اصناف، دامپزشکی و دیگر دستگاه های همکار برنامه ریزی کردیم که بازرسی ها در دو نوبت صبح و کل بازارهای استان و شهرستان ها انجام خواهد گرفت.
وی تصریح کرد: کلیه تخلفات صنفی زیر ذره بین بازرسان قرار دارند و با هر واحد صنفی که از قوانین و مقررات اعم از گرانفروشی، عدم ارائه فاکتور، عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و دیگر قوانین عدول کند، به جد برخورد خواهیم کرد.
معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، اظهار کرد: برخورد ما با این اصناف قاطع و بازدارنده خواهد بود، برگه جریمه تشکیل داده، به تعزیرات حکومتی ارسال و با حضور قاضی محل صنف متخلف را پلمب خواهیم کرد.
باقری عنوان کرد: واحدهای صنفی که تخلفات مکرر دارند و به تذکرات توجه نمی کنند، حتما ابطال و تعلیق پروانه کسب آن ها را در دستور کار قرار خواهیم داد.
وی ادامه داد: طی دو روز بازدید و گشت های مشترکی که داشتیم، بالغ بر ۱۰۰ واحد صنفی توسط تیم بازرسی ویژه پایش شد.
معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، بیان کرد: طی این مدت برای بالغ بر ۲۰ واحد صنفی که تخلف داشتند پرونده تخلف تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شد و بالغ بر ۱۰ واحد صنفی در محل و با حضور قاضی تعزیرات پلمب شدند.
باقری گفت: طی ۶ ماهه نخست امسال بیشترین تخلفاتی که در مرکز استان و شهرستان ها رخ داده بود، عدم توجه و رعایت دستورالعمل های بهداشتی، گرانفروشی و عدم درج قیمت بوده که به جد برخورد کردیم.
وی افزود: برای رعایت حال مصرف کنندگان، سهمیه آرد واحدهای صنفی نانوایی که پروتکل های بهداشتی، وزن چانه، قیمت مصوب نان و کیفیت نان را لحاظ نکرده بودند را قطع کردیم و این قطع سهمیه آرد منوط به تصمیماتی است که کارگروه آرد و نان شهرستان مربوطه برای برقراری مجدد سهمیه آرد خواهند گرفت.
به گزارش ایسنا، معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، عنوان کرد: مردم می توانند به عنوان بازرسان افتخاری با سامانه ارتباطی ۱۲۴ بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت و سامانه ارتباطی ۱۳۵ تعزیرات حکومتی تماس گرفته و تخلف صنفی را گزارش دهند تا بازسان صنفی سریعا در محل حاضر شده و با تخلف صنفی که محرز شد، برخورد قانونی اعمال شود.
انتهای پیام