• جمعه / ۲ آبان ۱۳۹۹ / ۱۳:۳۱
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 99080200754
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان خبر داد:

اجرای سالانه ۱۳ هزار هکتار طرح آبیاری بارانی در استان اصفهان

اجرای سالانه ۱۳ هزار هکتار طرح آبیاری بارانی در استان اصفهان

ایسنا/اصفهان رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان گفت: برای اجرای طرح‌های تجمیعی آبیاری در اراضی یکپارچه، ۸۵ درصد از تسهیلات به صورت بلاعوض به کشاورزان پرداخت می‌شود.

مهرداد مرادمند، در جلسه بررسی مشکلات حوزه کشاورزی شهرستان فریدن با اشاره به اجرای سالانه ۱۳ هزارهکتار طرح آبیاری بارانی در استان، اظهار کرد: برای اجرای طرح‌های تجمیعی آبیاری در اراضی یکپارچه، ۸۵ درصد از تسهیلات به صورت بلاعوض به کشاورزان پرداخت می‌شود.

وی مرمت قنوات را از نیازهای اصلی کشاورزی دانست و افزود: بیش از ۴۵۰۰ رشته قنات در سطح استان وجود دارد که در سال حدود ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای مرمت آن‌ها درنظر گرفته می‌شود که رقم بسیار ناچیزی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان، گفت: هیچ مشکلی در تامین ادوات مربوط به سایر فعالیت‌ها از جمله مرغداری‌ها و گلخانه‌ها نداریم و کشاورزان متقاضی می‌توانند درخواست خود را به جهادکشاورزی ارائه کنند.

همچنین فرماندار فریدن، گفت: شهرستان فریدن منطقه‌ای کشاورزی محسوب می شود و اقتصاد ۸۰ درصد ازمردم آن برپایه کشاورزی است.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان، سیدتقی معین الدینی افزود: موضوع حق آبه کشاورزان فریدن از دیرباز مطرح بوده اما متاسفانه هنوز مدرکی برای آن تنظیم نشده است که جا دارد این حق آبه به صورت مکتوب ثبت شود.

انتهای پیام