• شنبه / ۳ آبان ۱۳۹۹ / ۰۷:۵۳
  • دسته‌بندی: کرمانشاه
  • کد خبر: 99080300930
  • خبرنگار : 50181

معاون آب منطقه‌ای استان کرمانشاه خبر داد

تشدید نظارت بر پساب غسالخانه‌هایی که متوفیان کرونا را می‌شویند

تشدید نظارت بر پساب غسالخانه‌هایی که متوفیان کرونا را می‌شویند

ایسنا/کرمانشاه معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه گفت: تمام پساب‌های مربوط به غسالخانه‌های شست و شوی متوفیان کرونا مدیریت می‌شود و هیچ گزارشی از آلودگی در این زمینه نداشتیم.

 علی مرادی در گفت و گو با ایسنا، از تشدید نظارت بر مدیریت پساب‌های مرتبط با بیماران و یا متوفیان کرونا خبر داد و افزود: پساب غسالخانه‌هایی که متوفیان کرونا را شست و شو می‌دهند به صورت کاملا بهداشتی و ایزوله مدیریت می‌شود و هیچ گزارشی از وجود آلودگی در این زمینه نداشتیم.

وی ادامه داد: با مدیریت خوبی که در پساب غسالخانه‌ها صورت گرفته هیچ گونه ورود آلودگی به منابع آبی تاکنون وجود نداشته است.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه با بیان اینکه مدیرت پساب غسالخانه‌ها در سراسر استان صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: از آنجایی که شست و شوی متوفیان کرونا به صورت مدیریت شده و متمرکز انجام می‌شود و اجازه شست و شو در مناطق مختلف داده نمی‌شود، مشکلی در روستاها، بخش‌ها و ... نیز از نظر آلودگی نداشته ایم.

مرادی همچنین از تشدید نظارت بر مدیریت پساب بیمارستان‌ها با توجه به افزایش تعداد بیماران مبتلا به کرونا هم یاد کرد و گفت: این کار با همکاری خوب دانشگاه علوم پزشکی به صورت مستمر انجام می‌شود و تمام مراحل گندزدایی و کلرزنی با دقت رعایت می‌شود تا آلودگی وارد منابع آبی نشود.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه با بیان اینکه در گذشته مقرر شده بود شهرداری و شرکت آب و فاضلاب استان در کمترین زمان ممکن نسبت به شناسایی غسالخانه‌هایی که در سطح استان درحریم کیفی منابع آب واقع شده اند اقدام کنند تا با هماهنگی کمیته حفاظت کیفی منابع آب استان جابجا شوند، تاکید کرد: این مهم نیز با جدیت پیگیری شده است.

انتهای پیام