• شنبه / ۳ آبان ۱۳۹۹ / ۱۱:۳۸
  • دسته‌بندی: البرز
  • کد خبر: 99080301148
  • خبرنگار : 50022

ظرفیت تصفیه‌خانه فاضلاب شهر جدید هشتگرد به ۱۰۰ هزار نفر می‌رسد

ظرفیت تصفیه‌خانه فاضلاب شهر جدید هشتگرد به ۱۰۰ هزار نفر می‌رسد

ایسنا/البرز معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه گذاری آبفای البرز گفت: با مبادله تفاهم نامه‌ای بین شرکت عمران شهرجدید هشتگرد و شرکت آبفای البرز، ۵۱ میلیارد تومان در بخش زیرساخت‌های آب و فاضلاب مسکن مهر این شهر هزینه می‌شود.

علیرضامناسکی با اعلام این خبر اظهار کرد: به دنبال مبادله تفاهم نامه بین هر دو شرکت، مبلغ ۵۱ میلیارد تومان از محل واگذاری فروش زمین در این شهر در بخش‌های تامین و توزیع آب شرب و توسعه تصفیه خانه فاضلاب هزینه خواهد شد.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به اینکه این تفاهم نامه براساس بند ب تبصره ۸  قانون بودجه سال ۹۹ تنظیم شده است افزود: ۲۰ درصد این مبلغ به صورت نقد و۸۰ درصد در قالب واگذاری زمین‌هایی با کاربری تجاری-مسکونی به شرکت آبفا پرداخت می‌شود.

وی تصریح کرد: با اختصاص این مبلغ، شرکت آبفا باقیمانده استریم دوم تصفیه خانه فاضلاب شهرجدید هشتگرد و همچنین اجرای ۱۲ کیلومتر خطوط اصلی آب و فاضلاب و احداث یک مخزن ۵۰۰۰ متر مکعبی در زون شماره ۴ این شهر را اجرا خواهد کرد.

این مسئول اضافه کرد: با احداث این زیرساخت‌ها، ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب این شهر از ۵۰ هزار نفر به ۱۰۰ هزار نفر افزایش می‌یابد و ظرفیت ذخیره و توزیع آب شرب برای عبور از تنش آبی درفصل گرما ارتقاء خواهد یافت.

وی همچنین گفت: در بخش دیگری از این تفاهم نامه، شرکت عمران شهر جدید متعهد شده است نسبت به اجرا و خرید لوازم و تجهیزات مورد نیاز شبکه‌های توزیع آب و جمع آوری فاضلاب به همراه انشعاب‌های داخلی سایت‌های مسکن مهر از محل منابع مالی شرکت عمران با نظارت آبفا اقدام نماید.

انتهای پیام