• شنبه / ۳ آبان ۱۳۹۹ / ۱۳:۴۳
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 99080301303
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

رئیس اداره میراث فرهنگی اردستان:

مسجد تاریخی اردستان تخریب نشده است

مسجد تاریخی اردستان تخریب نشده است

ایسنا/اصفهان رئیس اداره میراث فرهنگی،‌ گردشگری و صنایع‌دستی اردستان، گفت: در بازدید از این بنای تاریخی هیچ‌گونه تخریبی در ساختار آن مشاهده نشد و مطالب منتشر شده در شبکه‌های مجازی صحت ندارد.

مهدی مشهدی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص انتشار برخی مطالب در فضای مجازی مبنی بر تخریب بخشی از مسجد تاریخی اردستان، اظهار کرد: مسجد مهدیه اردستان یکی از بناهای ارزشمند تاریخی و مذهبی شهرستان اردستان است که دارای دو قسمت تاریخی و قدیمی است که در کنار آن ساباط و آب انبار دوره صفوی وجود دارد.

وی افزود: قسمت دوم مسجد که به تازگی تخریب شده است ارزش میراثی ندارد و بر اثر نشست زمین و خطر ریزشی که وجود داشت هیئت امنای مسجد تصمیم گرفت تا برای رفع خطر و احیای قسمت تاریخی مسجد قسمت نم زده و در حال تخریب را جمع‌آوری و مجدد آن را بازسازی و احیا کند.

رییس اداره میراث فرهنگی، ‌گردشگری و صنایع‌دستی اردستان گفت: در بازدیدی که از این بنای تاریخی انجام شد هیچ‌گونه تخریبی در ساختار آن مشاهده نشد و قرار است قسمت فاقد ارزشی که تخریب شده به صورت سنتی بازسازی شود.

مشهدی با بیان اینکه قسمت تاریخی مسجد که شامل شبستان، آب انبار و ساباط است به دوران صفوی و قاجار بر می‌گردد، گفت: به دلیل اینکه مسجد وقفی است اگر اداره اوقاف و امور خیریه همکاری داشته باشد اداره میراث فرهنگی تمایل دارد که پرونده ثبت ملی این بنا تنظیم شود.

انتهای پیام