• شنبه / ۳ آبان ۱۳۹۹ / ۲۳:۰۹
  • دسته‌بندی: خراسان شمالی
  • کد خبر: 99080301602
  • خبرنگار : 50046

استاندار:

نباید اجازه داد گوشت مرغ از سفره مردم خراسان شمالی حذف شود

نباید اجازه داد گوشت مرغ از سفره مردم خراسان شمالی حذف شود

ایسنا/خراسان شمالی استاندار خراسان شمالی گفت: نباید اجازه داد گوشت مرغ از سفره مردم این استان حذف شود.

محمد علی شجاعی در جلسه ستاد تنظیم بازار که عصر روز شنبه سوم آبان ماه در محل استانداری برگزار شد، اظهارکرد: در حال حاضر گوشت قرمز برای خیلی از مردم دست نیافتنی شده است و نباید اجازه داد که گوشت مرغ نیز از سفره مردم حذف شود.

وی با اشاره به اینکه قسمتی از نوسانات قیمت نهاده های دامی مربوط نوسانات قیمت ارز در بازار است، افزود: مشکل نهاده دامی نه فقط در این استان بلکه در کل کشور وجود دارد و باید در این شرایط به گونه ای برنامه ریزی کرد که نه مردم و نه مرغدار متضرر شوند.

شجاعی ادامه داد: متوسط توزیع نهاده های دامی در کشور در میان مرغدارها ۵۰ درصد و در این استان ۷۴ درصد است و علت اینکه توزیع نهاده ها ۲۴ درصد بیشتر از متوسط کشور بوده به خاطر پی گیری های خیلی زیاد مسئولان استانی در سطح ملی بوده است.

وی تصریح کرد: طبق بررسی های صورت گرفته به میزان ۱۰ تن مرغ روزانه جهت توزیع در استان تحویل نشده است و آیا می شود در این استان مرغداری وجود داشته باشد اما مرغ از استانی دیگر وارد شود.

نماینده عالی دولت در استان تاکید کرد: باید به گونه ای مدیریت کنیم که مرغ تولیدی در وهله نخست در بازار استان توزیع شود.

وی با تصریح بر اینکه درآمد مردم این استان به علت چرخش کم مالی، کم است، گفت: در واقع ۲۵ درصد مردم این استان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند و ۷۹.۸ درصد نیز مشمول یارانه سوخت شدند که این نشان دهنده آن است که میزان درآمد مردم این استان مطلوب نیست.

شجاعی افزود: میزان مصرف نان در این استان دو برابر کشور شده و این به معنای آن است که میزان مصرف نان بالا رفته است.

وی ادامه داد: شرایط مملکت و شرایط این استان خاص است، بنابراین از مرغداران تقاضا می شود که به خاطر مردم استان همراهی لازم را برای قیمت گذاری مرغ داشته باشند.

استاندار خراسان شمالی توضیح داد: تاکنون اتحادیه نان و تولیدکنندگان ماسک همراهی لازم را برای قیمت گذاری نان و ماسک داشته اند و از مرغداران نیز همین انتظار می رود.

انتهای پیام