• دوشنبه / ۵ آبان ۱۳۹۹ / ۱۰:۳۰
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 99080502199
  • خبرنگار : 71588

دفع حمله داعش به شمال بغداد

دفع حمله داعش به شمال بغداد

یک منبع عراقی از دفع حمله اعضای گروه تروریستی داعش به برج مراقبتی در شمال بغداد خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شفق نیوز، اعضای گروه تروریستی داعش به برج مراقبتی تیپ ۵۹ ارتش عراق در منطقه «الغزیلیة» واقع در شهرستان «الطارمیة» در شمال بغداد حمله کردند و میان نیروهای ارتش این کشور و اعضای داعش درگیری‌هایی رخ داد.

منبع مذکور همچنین اعلام کرد، این درگیری‌ها پس از ورود تجهیزات نظامی به مکان حادثه خاتمه یافت.

این منبع همچنین اعلام کرد، در نتیجه حمله میان نیروهای عراقی و اعضای داعش یک سرباز کشته و سه تن دیگر زخمی شدند و نیروهای ارتش عراق موفق شدند این حمله را در نهایت دفع کنند.

همچنین تیم رسانه‌ای امنیتی عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، نیروهای مشترک پلیس فدرال و سرویس اطلاعات یک مخفیگاه متعلق به اعضای داعش را در منطقه «الرشاد» واقع در رشته کوه‌های «حمرین» کشف کردند.

در همین راستا، یک منبع امنیتی از پلیس این استان اعلام کرد، این مخفیگاه شامل مواد منفجره، تسلیحات و موتورسیکلت بود که احتمالا برای عملیات ترور و حملات اخیر داعش در این منطقه استفاده شده بودند.

یک افسر در سرویس اطلاعات عراق که خواست نامش فاش نشود، خاطرنشان کرد، عملیات انفجار مخفیگاه داعش در کوه‌های کرکوک و دیالی همزمان با عملیات کنعوث در موصل و صحرای جزیره در الانبار انجام شد و در نتیجه آن تعدادی از مخفیگاه‌های داعش منهدم شدند.

از سوی دیگر، سرتیپ یحیی رسول، سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق از انهدام یک گروهک تروریستی متشکل از ۱۱ عضو در استان صلاح الدین خبر داد.

وی همچنین اعلام کرد که یک عضو داعشی به نام «ابو عائشه» بازداشت شد.

یک منبع در ریاست ستاد ارتش عراق نیز اعلام کرد که عملیاتی را با همکاری سرویس اطلاعات انجام دادند.

این منبع همچنین اعلام کرد، نیروهای امنیتی بیش از ۳۰ تروریست را در عرض دو هفته بازداشت و یا به هلاکت رساندند، بدون اینکه در صفوف آنها تلفات جانی وجود داشته باشد.

انتهای پیام