• دوشنبه / ۵ آبان ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۹
  • دسته‌بندی: فرهنگ حماسه
  • کد خبر: 99080502277
  • خبرنگار : 71451

جانبازان پرچمداران سربلندی ایران هستند

جانبازان پرچمداران سربلندی ایران هستند

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: خانواده‌های معظم شهدا با صبر و استقامت خود حماسه بزرگی را در تاریخ ایران اسلامی آفریدند و امروز نیز همچون گذشته با ایستادگی خود از خون شهدا پاسداری می‌کنند.

به گزارش ایسنا، سید منصور موسوی در سفره یک روزه خود به شهرستان‌های کهگیلویه ‌و چرام، ضمن حضور در گلزار مطهر شهدای روستای الگن و دیدار با خانواده شهید «بویر» و تبریک هفته نیروی انتظامی بیان کرد: لباس نیروی انتظامی لباس شهادت و دفاع است و هر کسی وارد این حوزه می‌شود در واقع خود را برای شهادت آماده می‌کند.

وی افزود: مقام شهادت مقام ارزشمندی است که هر کسی لیاقت آن را ندارد و امروز عزت و سربلندی در دنیا متعلق به شهید و خانواده شهدا است. شما خانواده شهدا با صبر و استقامت خود حماسه بزرگی را در تاریخ ایران اسلامی آفریدید و امروز نیز همچون گذشته با ایستادگی خود از خون شهدا پاسداری می‌کنید.

موسوی همچنین با جانباز و آزاده دفاع مقدس «علی صالح رایگان» دیدار و گفتگو کرد و جانبازان را نگینی درخشان در تاریخ بشریت دانست و گفت: شما نمادی از شجاعت و افتخار هستید؛ قدرشناسی از جانبازان عزیز، این سروقامتان همیشه جاوید و پرچم‌داران عزت و سربلندی که با تأسی از حضرت اباالفضل العباس (ع) وجود خود را عاشقانه به محبوب، تقدیم و از میهن اسلامی دفاع کردند، یک وظیفه است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: رشادت‌های جانبازان در دوران دفاع مقدس مثال‌زدنی و بی‌نظیر بود. استقامت و مجاهدت جانبازان قابل تقدیر و تجلیل است و باید به این اسطوره‌های بی‌بدیل ایران اسلامی افتخار کرد.

وی با حضور در مراسم تشییع پیکر پدر شهیدان «کیان نژاد» پیام مهندس اوحدی معاون محترم رییس جمهور و رییس مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران را ابلاغ کرد و در پایان سفره یک روزه خود به شهرستان‌های کهگیلویه ‌و چرام با حضور در مراسم تشییع پدر شهید «سید حمداد داورپناه» در شهرسرفایاب ضمن قرائت فاتحه از مقام شهیدان و صبر و ایثار خانواده‌های آنان تجلیل کرد.
انتهای پیام