• دوشنبه / ۵ آبان ۱۳۹۹ / ۱۲:۰۸
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 99080502360
  • خبرنگار : 71415

طالبان هم اظهارات ماکرون را محکوم کرد

طالبان هم اظهارات ماکرون را محکوم کرد

جنبش طالبان افغانستان امروز دوشنبه بیانیه اخیر امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه علیه "اسلام رادیکال" را محکوم کرده و آن را "غیرمسئولانه" و "همراه با نادانی" خواند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه در تاریخ 21 اکتبر یک سخنرانی در مراسم یادبود ساموئل پتی، معلم تاریخ فرانسوی که توسط یک نوجوان افراطگر به طرز بی رحمانه‌ای به قتل رسید، ایراد کرد. رئیس جمهور فرانسه در این سخنرانی خواستار "اسلام عاری از نفوذ خارجی در فرانسه و تقویت کنترل بر بودجه مساجد" شده و گفت، فرانسه به دفاع از آزادی بیان و تشدید جنگ با اسلام رادیکال ادامه خواهد داد.

طالبان افغانستان در بیانیه خود گفت: امارت اسلامی (طالبان)  اظهارنظرهای رئیس جمهور فرانسه را محکوم می‌کند و آن را موضعی علیه ملتها در نظر می‌گیرد. بهتر بود اگر که او با دقت به جای ایراد اظهارات اسلام هراسانه همراه با نادانی به مطالعه اسلام می‌پرداخت تا دست از مطرح کردن اظهارنظرهای غیرمسئولانه بر مبنای اطلاعات ناقص بازیگران متخاصم و در پیش گرفتن موضعی که صلح بین‌المللی را تهدید کرده و آتش دشمنی و خصومت میان ملتها را شعله ور می‌سازد، بردارد.

انتهای پیام