• دوشنبه / ۵ آبان ۱۳۹۹ / ۱۲:۱۱
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 99080502363
  • منبع : شرکت ذوب‌آهن اصفهان

در اولین نشست کمیته طرح های ارزش افزا در ذوب آهن اصفهان عنوان شد؛

هم افزایی ارکان شرکت ذوب آهن در مسیر ارزش آفرینی

هم افزایی ارکان شرکت ذوب آهن در مسیر ارزش آفرینی

ایسنا/اصفهان عضو هیات مدیره شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: کارخانه ذوب آهن، قابلیت های بسیار فراوانی دارد که می توان با تعریف پروژه های مختلف و سپس اولویت بندی آنها به کمک نیروی انسانی بخش ها از محل هم افزایی ایجاد شده سازمان را به سمت ارزش آفرینی بیشتر سوق داد.

مرتضی یزدخواستی در اولین نشست کمیته طرح های ارزش افزا در ذوب آهن اصفهان، گفت: ذوب آهن اصفهان به عنوان اولین تولید کننده فولاد در کشور بعد از گذشت نیم قرن از فعالیت خود با تکیه بر نیروی انسانی متخصص، امکانات، تجهیزات، دانش و تجربه نقش بی بدیلی در سازندگی صنایع مختلف داشته که این مهم بر کسی پوشیده است.

وی افزود: این کارخانه عظیم، قابلیت های بسیار فراوانی دارد که می توان با تعریف پروژه های مختلف و سپس اولویت بندی آنها به کمک نیروی انسانی بخش ها از محل هم افزایی ایجاد شده سازمان را به سمت ارزش آفرینی بیشتر سوق داد.

رییس کمیته طرح های ارزش افزا در ذوب آهن اصفهان با اشاره به اینکه این نشست ها در بخش های مختلف برگزار می شود، تصریح کرد: در این راستا از مدیران بخش های مختلف تقاضا داریم با توجه به حیطه فعالیت، پروژه هایی که می توانند در زمان کوتاه ارزش آفرینی بالایی را برای سازمان در پی داشته باشند، بر اساس دستور العملی که تدوین شده است، اولویت بندی کنند تا در نشست های تعاملی این پروژه ها مورد بررسی قرار گیرند و سیر تکاملی آنها جهت حصول نتیجه دنبال شود.

به گزارش ایسنا، معاون بهره برداری شرکت ذوب آهن اصفهان نیز با تشکر از بخش های مختلف که در راستای تحقق اهداف کارخانه به ویژه در شرایط تحریم فعلی تلاش می کنند، گفت: جنس کار و فعالیت در حوزه بهره برداری متفاوت از بخش های دیگر است و این موضوع سبب شده پروژه های متنوعی در معاونت بهره برداری کارخانه طی دوره های مختلف تعریف شود که ثمرات قابل توجهی نیز در پی داشته است.

مهرداد تولائیان خاطر نشان کرد: تشکیل کمیته طرح های ارزش افزا به صورت واحد و منسجم در سازمان، فرصت بسیار مغتنمی است که بخش های مختلف پروژه های خود را در این قالب تعریف کنند و بتوانند در راستای رشد و اعتلای کارخانه بیش از پیش به سهم خود نقش آفرین باشند.

همچنین مدیر مهندسی صنایع شرکت ذوب آهن اصفهان در این جلسه گفت: در سند چشم انداز شرکت عنوان شده است (ذوب آهن اصفهان، پیشتاز در تولید مقاطع طویل فولادی در خاورمیانه با سرآمدی، کیفیت، سودآوری و برند معتبر در بازارهای داخلی و خارجی) این رسالت بسیار مهم با تشکیل کمیته طرح های ارزش افزا در سازمان موقعیت بسیار خوبی را فراهم می آورد تا همه بخش های سازمان بیش از گذشته در ارزش آفرینی کارخانه سهیم شوند و از نتایج حاصله بهره مند شوند.

مرتضی ربانی افزود: پروژه هایی که در این راستا بخش های مختلف شرکت می توانند تعریف کنند به سه دسته تقسیم می شوند که عبارتند از پروژه هایی از ابتدا تا انتها توسط بخش مربوطه قابل اجرا هستند،  پروژه هایی که با همکاری بخش و سایر قسمت های کارخانه اجرا می شوند و  پروژه هایی که به پیمانکاران سپرده می شوند.

وی افزود: در این تقسیم بندی، پروژه هایی که در گروه اول قرار می گیرند در اولویت هستند و در مرحله بعد بر اساس منابع اقتصادی و سهولت در اجرا پس از نظر مدیر و معاون بخش مربوطه در کمیته طرح های ارزش افزا مورد بررسی قرار می گیرند و فرآیند اجرایی شدن آنها آغاز می شود.

انتهای پیام