• دوشنبه / ۵ آبان ۱۳۹۹ / ۱۳:۱۶
  • دسته‌بندی: گیلان
  • کد خبر: 99080502478
  • خبرنگار : 50040

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان خبر داد

برگزاری همایش تجلیل از نویسندگان گیلانی ادبیات پایداری در رشت

برگزاری همایش تجلیل از نویسندگان گیلانی ادبیات پایداری در رشت

ایسنا/گیلان مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان از برگزاری همایش تجلیل از ۲۵ نویسنده دفاع مقدس استان خبر داد و گفت: این همایش با حضور «محمدرضا سنگری»، چهره برجسته ادبیات پایداری کشور در رشت برگزار می شود.

فیروز فاضلی در جمع خبرنگاران، با اشاره به برگزاری همایش تجلیل از نویسندگان و فعالان ادبیات پایداری استان گیلان، اظهار کرد: نویسندگان و فعالان ادبیات پایداری به عنوان حافظان، میراث‌داران و پاسداران وقایع، رخدادها و حماسه‌های دفاع مقدس، نقش بسزایی در حفظ و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت دارند.

وی دفاع مقدس را برگ غرورآفرین تاریخ معاصر کشور ما دانست و گفت: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در راستای پاسداشت این مهم و به مناسبت چهل سالگی دفاع مقدس، همایش تجلیل از نویسندگان و فعالان ادبیات پایداری گیلان را با حضور «محمدرضا سنگری»، چهره برجسته ادبیات پایداری کشور برگزار می‌کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه در این مراسم از ۲۵ نویسنده دفاع مقدس استان تجلیل می‌شود، افزود: تجلیل از سازمان‌هایی که در انتشار کتاب‌های دفاع مقدس کوشا بوده و همچنین نهادهای مردمی که به این امر اهتمام داشته‌اند نیز در دستور کار این همایش قرار دارد.

فاضلی ادامه داد: در این جلسه برخی از چهره‌های رزمنده دفاع مقدس و خانواده‌های عزیز شهدا نیز در کنار نویسندگان و فعالان ادبیات پایداری استان حضور خواهند داشت.

وی با تاکید بر اینکه مراسم مذکور با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و در فضای باز برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: این برنامه ساعت ۱۰ صبح سه‌شنبه، ۶ آبان‌ماه در حسینیه هنر رشت، واقع در میدان بسیج(صیقلان)، خیابان آیت‌الله شهید احسانبخش، کوچه جورابچی برگزار می‌شود.

انتهای پیام